| PBFANMichaelScofield a întrebat:

Salut TPU, a inceput facultatea si inca din prima zi am intalnit o fata care ce credeti ea s-a bagat in seama cu mine si mi-a zambit cand a auzit ca suntem la aceeasi specializare.Au urmat niste momente faine cu ea caci am fost literalmente pierduti prin campus si in primele 2 zile am cam pierdut ceva timp gasind salile si iesirea din zona principala a facultatii iar in alta zi cand am avut sportul pe care nu l am mai facut am hotarat sa mergem in parc unde ne am plimbat si ulterior am stat si pe o banca sub umbra unui pom si nu stiu da sincer sa fiu cred ca am inceput sa prind sentimente pentru ea, de mentinut ca in prima zi mai erau niste baieti prin zona dar ea a venit la mine si s-a bagat in seama si pur si simplu de atunci stam la ore impreuna.Acum eu nu stiu cum sa continui toata treaba asta pentru ca pun in calcul si situatia in care a fost pur si simplu politicoasa si ma vede doar ca pe un prieten si nu vreau ca dupa sa ma cert cu ea sau sa o pierd din cauza asta.Ce imi sugerati sa fac? Fara glume si vreau sfaturi pe bune, btw scuzati eventualele greseli.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"am intalnit o fata care ce credeti ea s-a bagat in seama cu mine...Ce imi sugerati sa fac?"

cheam-o la un suc/cafea/film/... și vezi ce-o ieși

"btw scuzati eventualele greseli" - pe viitor, cască ochii și scrie corect, nu te scuza, dă de gândit