| DanyN98 a întrebat:

Salut tpu.am o problema...deci sa incep cu inceputul.ieri am luat un 4 la romana deoarece profa ne-a dat o tema foarte grea, si nimeni din clasa nu a stiut sa o faca.NIMENI.si am avut norocul sa ma asculte pe mine si inca 2 colegi.evident,nu am stiut ce sa zic,deoarece nu am facut nimic din tema,si i-am spus profesoarei ca nu am stiut.i-am spus ca o sa ma straduiesc din greu si o sa aduc tema completa maine(adica astazi). este prima oara cand fac lucrul asta,dar nu stiu din ce motiv, profa mi-a pus 4...deci pana acum nu am deranjat ora, nu am absente si mereu am venit cu tema completa.nu pot zice ca sunt un geniu,am numai note de 7, 8 si 10. dar nu mi se pare corect sa imi puna 4 numai mie,cand nimeni din clasa nu a facut tema, si mai ales nu mi se pare corect ca a pus 4 din prima. daca nici a doua zi nu aduceam tema, atunci intelegeam ca merit 4.si maine mai am si sedinta cu parintii,si nu stiu ce sa fac,imi este frica sa le spun. daca puteti,va rog, ajutati-ma cu un sfat!

7 răspunsuri:
| KatyNebunaa a răspuns:

Pai Spune-le parintilor tai fiindca e mai bine sa afle direct de la tine ci nu de la profesoara. Daca afla de la profesoara e mult mai rau deci spune-le direct tu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scuze, scuze, scuze. Nu ai stiut ai luat 4. daca stiai si luai 10 spune-i la fel ca nu e corect sa iti puna 10 ca oricum toata clasa stia raspunsul?

| Gαηαmα a răspuns:

Ce tema ai avut?

| DanyN98 explică (pentru suntserios):

Pai nimeni din clasa nu a stiut sa faca tema

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DanyN98):

Asa, si daca toata lumea stia si numai tu luai 10 ca numai pe tine te asculta ti se parea corect nu?

| Carmen100 a răspuns:

De ce sa iti fie frica? Spune'le ca nu se sfarseste lumea la un 4happy Si ai grija sa adaugi si partea cu "NIMENI nu a stiut sa faca tema!". Dar stai linistita si zi'le ca o sa-ti indrepti media cu cativa de 10 si 9 happy
Si crede'ma ca e mai bine sa afle de la tine decat de la diriga/dirig happy

| DanyN98 explică (pentru Carmen100):

Pai treaba e ca profesorii care ii am nu spun niciodata nota care o da, si ma gandeam ca daca ar afla la sedinta sa le spun ca nici eu nu am stiut de nota...