| Jaguarul1998 a întrebat:

Am o problema... stiu sa ma bat, dar... imi este frica/rusine, nu stiu ce am, dar atunci cand vine vorba sa ma bat, nu am tupeu sa fac nimic. Va rog sa ma ajutati. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Duku99 a răspuns:

Frate, uneori, chiar daca stii ca nu merita sa te bati sau stii ca o sa o patesti mai incolo, ai nevoie de cate o doza de adrenalina laughing Am trecut printr-o perioada atat de monotona la scoala si plictisitoare, incat imi doream sa ma ia unu' la bataie, macar faceam ceva diferit, nu aceeasi rutina. Fii atent: Daca esti atacat si stii ca ii poti face, nu mai gandi. Lasa ratiunea. Gandeste cu pumnii si picioarele. Bareaza, contra-ataca si pune-i la pamant. Incearca sa si strigi la ei, asa ii poti intimida. Odata ce sunt jos, pleaca/fugi. Nu vrei sa ii omori. Vrei doar sa te aperi si sa ii faci sa te lase in pace.

7 răspunsuri:
| alexandru11111 a răspuns:

Cu bataia nu rezolvi si nu arati nimic, nu cred ca e asa o problema ca `` nu poti sa te bati ``. Daca cineva sare la bataie atunci ripostezi.

| Jaguarul1998 explică (pentru alexandru11111):

Problema este ca si atunci cand sunt atacat, nu am curaj sa ma apar... cu toate ca stiu ca pot sa-l bat mar, nu am curaj...

| Jaguarul1998 explică (pentru Duku99):

Mersi.

| Duku99 a răspuns (pentru Jaguarul1998):

Cu placere. happy Sper sa nu mai ai probleme cu pustii care se iau de tine.

| Jaguarul1998 explică (pentru Duku99):

Problema este ca... nu ca se iau de mine sa ma bata, dar ma injura, fac glume proaste de tot. Si unii sunt mai mari ca mine. Unul mi-a dat un picior in umar doar asa, sa arate ca el e ninjalau...

| Duku99 a răspuns (pentru Jaguarul1998):

Pff... urasc persoanele de genul asta... Gasesti tu oarecum o solutie. Vorbeste cu consilierul de la scoala la care inveti, el te-ar putea ajuta. Ai grija cu tipii mai mari totusi.

| Jaguarul1998 explică (pentru Duku99):

laughing sunt sigur ca l-ar interesa.
Dar e ok, o sa gasesc eu o solutie...