| Cosmin019 a întrebat:

am ppp si niste puncte pe pielea penisului, care inconjoara capul, am 17 ani, am incercat sa discut cu maicamea dar nu vrea sa auda laughing. Taicamiu ii plecat din tara, acum vreau sa stiu daca-i tot ok sa merg la dispensar sa-i zic problema asta, daca nu-i doctorul de familie, e asistenta, ar trebui sa-i zic ei? Ceva sfaturi?
Am 17 ani, sunt virgin si n-as vrea ca prima data sa-mi sperii prietena ca am nu stiu ce boala laughing, vreau sa am un penis normal.
Deci dati-mi niste sfatuuuri, multumescc.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numesc Papule perlate peniene, si e perfect normal. Nu se ia, si nu e de la igiena sau mai stiu eu. ai mai jos mai multe informatii:
https://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene

| Cosmin019 explică (pentru anonim_4396):

Si celelalte bubite de pe pielea care imi inconjoara capul ce sunt?
Nu ma doare nimic doar ca arata urat si vreau sa stiu daca trec, nu vreau sa mor virgin laughing

| SkyPilot a răspuns:

Se numesc papule perlate peniene si sunt un lucru absolut natural si care nu are niciun efect negativ nici asupra ta, nici asupra partenerei.
Studiaza acest link si pastreaza-l la indemana in caz ca domnita ta este ingrijorata ca ai putea avea ceva:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hirsuties_coronae_glandis
Am schimbat linkul pentru ca initial nu mi-a aparut raspunsul dat de altcineva care ti-a pus acelasi link la care m-am gandit si eu.

| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt probleme din cauza asta. Majoritatea le-am avut. Dar poti sa mergi la dispensar daca asistenta este tanara. Iti va explica ea ce si cum.

| Donsavas a răspuns:

Nu discuta cu mama, du te direct la un urolog! Nu e nimic grav, însă trebuie sa dispară cumva acele bube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Donsavas):

Nu mai dispar, decat daca le cauterizeaza, adica te duci la doctor si ti le arde cu o sonda si in varf are o gamalie care se incinge laughing)) si ai sansa sa iti reapara. Nu exista tratament la ora actuala, si nu este considerata o boala. Majoritatea barbatilor au.

| Cosmin019 explică (pentru Donsavas):

Pai si n am nevoie de un parinte sau de bani pentru asta?

| Donsavas a răspuns (pentru Cosmin019):

Ba Da, mergi cu trimitere de la med de familie si cu un părinte.