| AndreyVladeanu a întrebat:

am un ram ddr2 de 4 gb si nu intra la mine pe placa de baze si e tot ddr 2 e pc imi spuneti si mie de ce nu merge

Răspuns Câştigător
| Klaudiu214 a răspuns:

Ai incercat in toate sloturile? uitate bine si la accea memorie ram de o ai deja in pc si uitate sa vezi daca sunt identice sau nu

4 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Pai vezi sa nu il fi introdus gresit adica uitate bine cum il pui ca are un canal pe banda de jos a ramului care trebuie sa intre

| AndreyVladeanu explică (pentru Klaudiu214):

M-am uitat exact l-am incercat si pe oparte si alta nu intra si nu stiu ce as putea sa fac cu el

| AndreyVladeanu explică (pentru Klaudiu214):

Scrie pe ambele ddr 2 am incercat in toate sloturile dar canalul ala de pe ram e 2 mm mai aasa

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AndreyVladeanu):

"aasa" este un cuvant nou in limba romana? Pe unde scrii vad ca numai greseli faci. N-ar trebui sa te apuci de altceva ca scrisul si carnea de porc sunt lucruri grele?