| dmalexandru a întrebat:

Anul asta trec in clasa 8 si de acum ma gandesc la repartizarea pe licee in anul 2013-2014.Nu prea sant bun la engleza nici franceza,la romana stiu cv, informatica sant bun, mate sa zicem ca 50% stiu ceva iar la celelalte ma descurc. Vreau sa dau la Liceul Teoretic Iulia Zamifrescu din MIOVENI si ma gandeam sa dau pe stiinte sociale imi cam spuneti cate ore fac pe saptamana si ce materii ca am auzit ca voi face 8-9 ore de engleza si franceza.Am mediile 8.64 8.95 8.55! Va rog ajutati-ma, plus ca vreau sa urmez Jurnalisul in BUCURESTI funda!

5 răspunsuri:
| Burghelea_Cristi_1997 a răspuns:

La stiinte sociale faci romana latina si istorie multa. Cine ti-a spus tie ca faci 8-9 ore de engleza si franceza?

| Soledad25 a răspuns:

Din câte știu eu orarul este cam ca acesta: 4 ore de romana, 2 de franceza, 3 de engleza, 2 de istorie, 2 de geografie, 2 de logica, 1 sport, 1 desen, 1 muzica, 2 de mate, 2 de tic/info, 2 de fizica, 2 de chimie, 1 de latina, 1 biologie, 1 religie.
se da teza la Romana, logica, engleza/franceza, istorie/geografie.
P.S: Mult succesc la examene, și să intri unde îți dorești!

| Soledad25 a răspuns:

Totuși...la ce școală înveți?

| Adelyna987 a răspuns:

Hei si eu tot la stiinte umane vreau sa dau si am auzit ca materiile la care dai teza sunt istorie, romana, engleza si stiinte socioumane ( in clasa a 9 a dai la logica, a 10 dai la psihilogie, a 11 dai la economie si a 12 a dai la filozofie).
Din clasa a 10 nu mai faci fizica, chimie, biologie insa se inmultesc orele la materiile de baza. O sa faci mai multa istorie, engleza, romana. Stiu ca nu se face matematica multa asa ca esti salvat.

| dmalexandru explică (pentru Soledad25):

Iulia