| StreetHD a întrebat:

Asi vrea sa slabesc in 2-3 saptamini 5-10 kg vreau si eu niste sfaturi cum asi putea, sau niste diete!

Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Pentru inceput iti voi spune ca nu este bine sa pierzi un numar atat de mare de kilograme intr-un timp atat de scurt deoarece te vei alege cu niste vergeturi si piele lasata de care nu mai scapi decat prin operatie.Printr-o dieta sanatoasa cel mult sa pierzi 4kg pe luna,ar trebui sa incepi prin a elimina sau a manca mai rar alimentele grase, prajite, fast-food, dulciuri, sucurile acidulate.Mananca 3 mese pe zi cu cate 2 gustari, de dimineata poti manca 2 oua fierte cu o felie de paine prajita unsa cu ceva ori eventual un bol de cereale cu lapte sau iaurt degresat.Pentru pranz ar fi bine sa consumi cartofi fiert/copti cu piept de pui si salata, o supa calda ori o salata verde cu piept de pui/peste la gratar, legume si ulei de masline.Pentru seara sa mananci ceva usor si nu uita mananca ultima masa cu 4 ore inainte de a te culca pentru ca alimentele sa aiba timp sa se digere. Poti include migdalele, alunele, nucile sa le consumi pe post de gustare.
Adaugand sport te modelezi si slabesti frumos, fa niste exercitii timp de 30 de minute de 3-4 ori pe saptamana sau poti iesi cu bicicleta sau rolele afara.
Sper ca ti-am fost de folos, succes cu dieta si sportul!

| StreetHD explică (pentru xButterflyxX):

Mersi mult
de maine o sa incep sa urmez sfatul tau mi se pare unul bun
dar dupa tine cate kg ar trebui sa am? am 1, 68m si 69 kg si am 13 ani?

| Patricia96 a răspuns (pentru StreetHD):

50happySa zic...

7 răspunsuri:
| Patricia96 a răspuns:

Nu e posibil dar, uite : Du-te pe stadion si alearg 30 de min in fiecare zi, mananca alimente sanatoase, usor cu painea si ducliurile ca ingrasa! Fa seara exerciti pentru burta.
Si cam atat! dar..ai grija cu painea, cartofi prajiti, fast food..nici n-ai idee cat ingrasa..si mai ales dulciurile

| LittleLuciane a răspuns:

Renunti al paine,sucuri(cu acid si fara), apa minerala, dulciuri, paste fainoase mananci cat mai sanatos fructe legume si sa bei cat mai multe lichide(apa plata, ceai (fara zahar) dar ai putea merge la farmacie sa iti iei niste ceaiuri sau ceva pastile te vor ajuta foarte mult succes! :*

| ĂăăAlexandra a răspuns:

Tu vrei sa mori? Sa slabesti 10 kg in 3 saptamani inseamna sa mori laughing Nu cred ca e posibil mai mult de 1, 50 kg pe luna cu multe exercitii! happy

| StreetHD explică (pentru ĂăăAlexandra):

Omule cand am fost la munte am slabit in 5 zile 6 kg! si anm patit nimic! am imunitate! si rezist!

| ĂăăAlexandra a răspuns (pentru StreetHD):

Nu exista. Nu stii tu sa citesti pe cantar laughing