| anonim_4396 a întrebat:

sad azi (21 martie 2012) am avut niste probleme cu 2 colegi de-ai mei (sunt clasa a 9-a). Tot isi bateau joc de mine si aruncau cu diferite obiecte in mine si cum am eu tic nervos cu ochii tot ma imitau(si cand vad asta imi vine sa mor de ciuda)Asta era la ora de >chimie Am vrut sa sar pe ei sa-i lovesc dar nu sunt genul de baiat care sa faca asta(nu pentru ca nu am tupeu dar... noa) Pe unul dintre ei l-am mai batut in sem 1(tot dupa o chestie de asta)Spuneti-mi ce sa fac? Daca mai face asta(ma tot imita, isi tot bat joc de mine) sa-i lovesc?(nu prea i-as lovi, mi-e mila sa dau in ei) si daca dau oricum suna pe alti prieteni de-alor si noa(pot aduce si eu prieteni numai ca nu sunt genul de baiat sa ma bat si sa fac asta) Deci spuneti-mi ce sa fac? CUm sa procedez cu ei?(la un moment dat nu i-am bagat in seama dar ei tot continuau sa ma sacaie si sa isi tot bata joc de mine)Sa-i bat sau sa le dau pace? Funda pentru cel mai bun rasp. {scuze de roman big grinbig grinbig grin}

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna,
Nu ai alta solutie decat sa stai de vorba cu diriginta explica problema si sa ia masuri pentru ca altfel ei nu se vor opri.
Sa te feresti sa le bati pentru ca tu o sa ai probleme la urma.

| PaRaZiTu_6925 a răspuns:

Cel mai bine le dai o mama de bataie si sa vezi cum termina.

| Laurentiuuu a răspuns (pentru evenso):

Nu mai e clasa a V-a.
In plus ei vor rade si de asta deoarece vor zice cam asa ceva :
"Bai copilule,tot la diriginta ai ajuns?laughing)"
In legatura cu raspunsul, tic-ul e mereu sau doar in unele momente cand esti stresat?
Uite si eu aveam un fel de tic cand eram mai mic, si imi ziceam:
"Numele prietenilor mei...Nu fac asa, nici eu nu trebuie sa fac"
Salut

| Moonster a răspuns:

Bada-ti castile in urechi si nu te mai uita la ei!

| Holocaust a răspuns:

Asta-i roman? Proust ar fi dezamăgit de tine.
Tic nervos cu ochii? Poate ai (avut) strabism şi ei nu înţeleg faptul că e o problemă de sănătate, deci rezultă că sunt proşti. Ignoră-i, sau fă-le jocul.Decizia e a ta, little faggot.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Vorbeste neaparat cu parintii tai. Du-te si la director, iti garantez ca te vor lasa in pace, succes, sper sa scapi de hartuielile astea.

| gabytzul005 a răspuns:

Buna! Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare tot 2 colegi isi bat joc de mine...Eu nu-s genu de baiat sa ii bat ca mi-e mila de ei. Dar eu nu dau ca nu vr sa am probleme cu prietenii lor ca nu stiu pe cine chem... Dar toti imi zic sa ii bat ca, sa dau si eu in ei.