| UzziPtm16 a întrebat:

Salut TPU
Cand eram mic am cazut pe gheata cu fata si am observat ca dupa 2 ani am un inceputut de deviere de sept.Este naspa rau deoarece am nasul stramb, nu respir bine pe o nara(dreapta) si uneori am sangerari abundente si spontane.Am 17 ani si nu stiu daca pot sa fac operatie. Vreau sa va intreb daca se poate face operatie chirurgicala daca inca mai esti in perioada de crestere.Am citit undeva ca se face doar dupa ce ai intrat in perioada in care nu mai cresti(20 ani)este adevarat?

2 răspunsuri:
| ZetZ a răspuns:

Nu cere sfatul despre asta pe internet, du-te la un control ca iti va spune acolo 100% sigur daca sa astepti sau sa o faci acum, sper ca te-am ajutat.

| UzziPtm16 explică (pentru ZetZ):

M-ai ajutat, multumesc!