| Silvia_Cosmina_2003 a întrebat:

Cei care sunteți din Bacău, care credeți ca este un liceu mai bun cu profesori extraordinari: Vasile Alexandri, Ferdinand I sau Pedagogic Stefan cel mare?

Răspuns Câştigător
| xRaduC a răspuns:

Salut. Sunt la Vasile Alecsandri eu, in clasa a 11-a, la profilul mate-info intensiv engleza (daca as fi putut, m-as fi dus la intensiv informatica, dar cum nu era pe atunci, da... xD).
Initial, cand mi s-a dat fisa aceea din clasa a 8-a cu optiunile, am ales Vranceanu, Alecsandri, Ferdinand, in ordinea aceasta, luandu-ma dupa ceea ce mi se spunea si de la ceilalti. Am fost repartizat la Alecsandri, nu stiam daca sa ma bucur sau nu, dar stiam ca e o optiune buna, asa ca am ramas.
In clasa a 9-a, am inceput sa ma bucur de ceea ce am avut parte: colegi prietenosi si inteligenti (cu care ma intrec la anumite materii si ne ajutam reciproc), profesori minunati (predau super, pot fi atat indulgenti, cat si severi, dar de treaba). Iar acum intr-a 10-a, am inceput sa imi dau seama cat de norocos am putut fi la acel moment ca am reusit sa ajung la liceul acesta. E genial! Cunosc si o fosta eleva, foarte muncitoare si inteligenta, care si ea a fost la liceul asta, a participat si la concursuri, o persoana de nota 10. Ea m-a ajutat cu optiunile si mi-a mai spus si despre imprejmuiri cum erau (si sunt). Singurul dezavantaj ar fi ca salile de clase (multe din ele) sunt micute, iar materialele didactice sunt, oarecum, vechiute. Dar nu cred ca merita sa dai vrabia din mana pentru cioara de pe gard.
Daca ai vrea, as putea sa iti spun mai multe in privat. Nu as vrea sa imi divulg identitatea. big grin

3 răspunsuri:
| Silvia_Cosmina_2003 explică (pentru xRaduC):

Mi-ar face mare plăcere daca ai putea sa vorbim in privat si detaliat. Mulțumesc pentru răspuns! ❤

| xRaduC a răspuns (pentru Silvia_Cosmina_2003):

Am atins limita de cuvinte si nu pot sa iti trimit continuarea. Aparent exista asa ceva... Unde as putea sa iti trimit continuarea mesajului?

| crazypop a răspuns:

Vranceanu rolling on the floor si chiar este un liceu foarte bun cu profesori super, dar si celelalte sunt ok.