| mihai4000 a întrebat:

cum trebuie sa te pregatesti psihic inainte de o bataie?

14 răspunsuri:
| liviu890 a răspuns:

S-a umflat fasolea in tine? Ai ochit pe cineva si vrei sa ii spargi gura? Stai mai bine linistit ca o sa fie mai bine pentru toti.

| Katherine20 a răspuns:

Dar cu cine și de ce vrei să te iei la bătaie? :O

| mihai4000 explică (pentru liviu890):

Nu e vorba ca vreau sa dau bataie, e vorba ca trebuie sa fiu pregatit pentru asa ceva in caz ca vreun cocalar se ia de mine

| MariaMary122333 a răspuns (pentru mihai4000):

Eu cred ca tu esti un cocalar care vrea sa iasa in evidenta prin prostie. Un baiat care nu e stapanit de parinti si care vrea sa se dea mare. Inca o intrebare de genul asta si s-ar putea sa '' zbori''.

| liviu890 a răspuns (pentru mihai4000):

Te astepti sa inghit prostia asta? Deci tu practic vrei sa te pregatesti psihic in fiecare zi de bataie in caz ca se ia cineva de tine. Eu am 60kg si niciodata nu mi-am facut griji ca o sa se ia cocalarii de mine. Stii ce cred eu? Ca vrei sa te iei la intamplare de oamenii de pe strada. Si asta nu te face un cocalar, te face mai rau de atat, te face indezirabil. Asa ca mai bine asculta sfatul meu si stai in banca ta linistit ca e mai bine, in primul rand pentru tine.

| Wehrmacht a răspuns (pentru MariaMary122333):

Voi si cocalarii.Sunteti aproape acelasi *****.Te feresti de unu' si dai de altu' din extrema cealalta, dar cu aceleasi metode pana reusesti sa-ti zici ca-ti bagi ceva in ea de societate cretine.Aia stau la colt de strada si isi bat joc iar voi le luati apararea fara sa realizati orbilor.
Vorbesti de cocalari si termini ce ai de zis cu "si s-ar putea sa zbori". Asta-i exact ce as auzi de la un tigan cu ochelari de soare noapte, pe timp de iarna.

| mihai4000 explică (pentru MariaMary122333):

Nu ma ajuti cu nimic, eu nu vreau sa dau bataie nmanui dar in caz ca se va lua cineva de mine vreau sa fiu pregatit! asta am vrut sa zic

| TronCat a răspuns:

Salut. Pregătire? Să ai mereu în buzunar o cheie (nu franceză, d'aia de casă). O strângi în pumn, loveşti şi dacă nu e diferență prea mare de greutate, mai mult ca sigur tipul e K.O.

| mihai4000 explică (pentru TronCat):

Cu ce ma ajuta cheia in pumn mai?laughing

| TronCat a răspuns:

Are "puteri magice", prietene, mărind masa corporală a pumnului, în principiu îi face osul zigomat praf, valabil şi pentru dantură, asta pe lângă rănile superficiale pe care le provoacă.

| MariaMary122333 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Bună! Îmi cer iertare că nu ţi-am intrat îngraţie, însă îmi place ca acest site şi orice altă societate să fie respectată! Mulţumesc că mi-ai dat o lecţie de viaţă şi că mai asemuit cu ce spuneai! O seară cat se poate de plăcută! Şi multă baftă la viaţa pe care o duci!

| mihai4000 explică (pentru MariaMary122333):

M-ai facut cocalar degeaba macar daca m-ati fi ajutat pentru aceasta intrebare

| MariaMary122333 a răspuns (pentru mihai4000):

Nu trebuie să te pregăteşti psihologic pentru aşa ceva. În primul rand dacă ar fi, Doamne fereşte!, să păţeşti ceva, să iei parte la o bătaie, trebuie să cunoşti unule strategii. Dacă eşti deştept şi îţi merge mintea vei ştii automat cum şi unde şă acţionezi. Pregătirea psihologică se face în fiecare zi. Cu cat ştii şi poţi să te controlozi în lucruri mărunte, cu atat vei reuşii nu doar în '' lupte'' să caştigi, dar şi în viaţă te vei descurca excelent. Fii mereu atent la detalii, acţionează mereu cu calm, renunţă la propria demnitate pentru a caştiga atenţia publicului. Acţionează cu tact! Asta e cheia succesului.