| KolG a întrebat:

in primul rand vreau sa va spun ca am 18 ani. Azi este vorba despre prietena mea, care avem aproape de 2 luni impreuna. Faza e ca la inceput ieseam in fiecare zi iar acum din ce in ce mai rar. Adevarul e ca era vacanta cand ieseam in fiecare zi, acum iesim doar in weekend din cauza liceului.( Nu ma deranjeaza chestia asta pentru ca mi se pare si mie mai ok sa am si eu timp de alte treburi). Nu ne-am alintat niciodata, adica gen,, iubire, bebe, etc,,. Adica nici ea nu a insistat si nici eu. Acum cateva zile a pus o poza pe Instagram cu o conv de pe internet gen,, iubirea mea, galusca mea, te vreau,, si scrisese ca sunt penibile chestiile astea, sau ceva de genu. ( Sunt de acord, adica nu prea imi plac chestiilea astea, parerea mea). Nu am facut niciodata o poza cu ea, adica nici eu nu am zis sa facem, nici ea ( Nu m-ar deranja daca am face cateva poze, dar nici ca nu facem nu ma deranjeaza). Va dati seama ca nici un,, te iubesc,, n-ai sa vezi in conversatia noastra( Din nou, nu ma deranjeaz, nu stiu daca ea asteapta sa ii zic eu, sau altceva). In concluzie nu ma deranjeaza chestiile astea care poate ne fac sa nu parem ca suntem impreuna. Probabil ca ne asemanam mult ca, caracter se intampla chestiile astea, adica ma gandesc ca avem aceeasi gandire si d-aia totul,, sta pe loc,,? DAR jur ca imi este putin teama sa nu ne desparitm. Adica eu nu am iubit cu adevarat pe nimeni si nu am suferit niciodata si nu mi-a pasat de vreo relatie, asta este cea mai lunga relatie a mea si nu stiu daca o iubesc sau nu. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Rog seriozitate! In schimbul unei inimi fericite ofer o funda * laugh*!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In doar 2luni nu e iubire.Deci nu văd de ce v-ați spune unul altuia "te iubesc".Cat despre alinturi si poze, mai bine fara ele.

| KolG explică (pentru anonim_4396):

Pai ma intreaba prietenii, familia de ce nu facem si noi poze. Eu ce pot face in situatia asta. Multi dintre prieteni cred ca ea "ma vrea" dar nu vrea sa stie lumea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KolG):

Ma depaseste faza cu pozele.Chiar nu le vad rostul Dar pentru tine presupun ca sunt importante. Poate nu e felul ei sa-si arate sentimentele/apropierea fata de o anumita persoana.

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Sincer, chestiile precum "bebe, galusca, pufulete si gogosica" sunt cu adevarat penibile.

Atata timp cat sunteti impreuna atunci banuiesc ca poti s-o alinti cumva dar fii atent sa nu fie nume de animal (iepuras/pisicuta) sau si mai si... de mancare.

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa-i spui clar ce iti doresti.
Eventual sa vorbiti putin mai mult si sa lamuriti si ce simtiti unul pentru celalalt. Ar fi pacat ca tu s-o iubesti iar ea sa nu simta nimic dar sa stea totusi in relatie caci... "De ce nu?"

| KolG explică (pentru RainmakerX):

Ti am zis ca mi se pare penibila chestia cu alintatul si chesti iar tu imi zici ca o pot alinta. Faza e ca nu stiu ce simt, ce pot sa ii zic?

| RainmakerX a răspuns (pentru KolG):

Momentan trebuie sa stii clar ce simti inainte de a-i spune ceva.

Daca vrei sa vezi cat de mult tii la ea atunci gandeste-te cum te-ai simti fara ea, cat de mult poti sa stai fara sa vorbiti sau sa-i trimiti mesaje sau cat de mult poti sa rezisti fara sa te gandesti macar 1 data la ea.

Daca iti place de ea atunci o sa te gandesti destul de des la ea.

Dupa ce afli raspunsul de mai sus ii spui clar ce simti si ce iti doresti de la ea sau daca nu simti nimic atunci ii spui ca iti pare rau dar nu crezi ca va potriviti.