| mberleal354 a întrebat:

Mie îmi este frica sa am o relație deoarece acu2 ani am avut primul iubit si dupa ce ne-am despărțit a spus la toata lumea ca nu stiu sărută si de atunci eu nu am mai avut o relație pt.ca imi este frica da nu dau gres sad sad sad

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi și tu te iei după toți proștii?!? De unde știi că de fapt EL nu are habar să sărute și dă vina pe tine?!?

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

Lasa cu iubitii si astea iti pierzi timpul si nervii nu are rost sa iti bati capul oamenii sunt imperfecti unii sunt falsi, prefacuti, te judeca, profita de tine, se plictisesc de tine dupa ceva timp, rar gasesti pe cineva cu care poti fi prieten/iubit pe o perioada destul de lunga gen de peste 5 ani...alt raspuns nu ti-as putea da nu e obligatoriu sa fi cu cineva iti gasesti hobby-uri care sa inlocuiasca iubitul gen jocurile video sau poti iesii cu prietenii pe afara va distrati glumiti faceti chestii dar pana la un anumit punct dupa ce se intrece limita te indepartezi de ei incet.Hai salut sper ca te-am ajutat.)

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, asta era de bine, ca dovedea cat de pura si cinstita esti!
De fapt, s-a facut pe el insusi de ras, daca el stia, de ce nu ti-a aratat?
Dar eu cred ca atunci erati copii foarte mici si de aceea s-a comentat despre asta.
Lasa, nu ai pierdut nimic, sarutul oricum nu se invata, fiecare are stilul lui si il practici cu iubitul asa cum iti place, la momentul cand vei mai creste si vei putea intelege ca un sarut, nu-i asa de mare sfaraiala.

| Suntanonim0888 a răspuns:

A fost primul tau iubit si probabil si primul sarut. Nu te ingrijora, si mai ales nu asculta ce spune el sau alte persoane, daca o sa gasesti un baiat pe care sa il placi si si el pe tine nu vrei avea nici o problema happy crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste-ti intrebarea ca si cum n-ar fi vorba de tine. Vezi ce a facut? laughing A profitat de lipsa ta de experienta ca sa te faca sa crezi ca tu gresesti, e slab pentru ca prinde incredere in el doar injosind pe altcineva. Da-l drecu', toata lumea stie sa sarute chiar daca la inceput e mai stangaci. Nu o sa dai gres, ai incredere in tine ca totul o sa fie bine si alta data cunoaste mai bine persoana inainte sa incepi o relatie cu ea.

| Freya1 a răspuns:

Ai stat 2 ani cu el si ar trebui sa te bucuri ca nu ti-a scos vorbe gen "m-am culcat cu ea i-am facut si dres" dar la copii din ziua de azi este rusine sa nu sti sa saruti sau sa nu fi avut pana la 14 ani 20 de experiente sexuale.
Bucura-te ca vei fi vazuta ca si o fata cuminte.

| mberleal354 explică (pentru Freya1):

Nu am stat 2ani cu el,, am stat acum 2 ani

| Freya1 a răspuns (pentru mberleal354):

Si de atunci nu ti-a trecut? De ce il iei in seama