| Patrick20061997 a întrebat:

Salut TPU revin cu o întrebare dacă îmi achiziționez de pe internet un costum de militar și îmi pun pe el numele meu și țara, se intampla ceva dacă voi fi văzut de politie?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Depinde cum il achizitionezi! Normal nu ai voie, e interzis de lege ca duci in eroare autoritatile, dar la ocazii speciale nu cred ca te va intreba cineva ceva! Daca iesi pe strada imbracat asa, risti sa fi legitimat iar daca va vedea ca nu esti militar atunci incep problemele...