| doleasergiu a întrebat:

scuzati daca am gresit categoria dar am nevoie de un sfat. Ieri la scoala i-am dat un pumn un spate unui prieten bun ca ma enerva si ca se lua de altu, blaa bla ba. Dar m-a sunat taicasu si mi-a zis ca il doare rau spatele pe alex(baiatul respectiv pe care l-am lovit) si ca maine nu vine la scoala, ce sa facc ajutor, inca nu am spus la parinti. Credeti ca im va scadea nota la purtare, ca eu invat foarte bine 8, 9. CE SA FAC HELPP!

Răspuns Câştigător
| dorin1990 a răspuns:

Ai putea sa mergi in vizita la prietenul tau si sa vezi care e situatia, sa stai sa discuti si cu tatal sau poate rezolvati impreuna problema poate nu e atat de grav.bafta

5 răspunsuri:
| doleasergiu explică:

HEELP, va rog raspundeti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa suporti consecintele prostiilor tale.

| Yahweh a răspuns:

E posibil sa patesti ceva mai rau decat sa ti se scada nota la purtare, e posibil, sa-i fi deplasat baiatului rinichii sau plamanii, am mai vazut astfel de situatii, respectivul copil va ajunge la spital... parintii tai la inchisoare iar tu, cel mai probabil, la scoala de corectie pana la 18 ani, dupa care, tot la inchisoare.

| KiGtOgT a răspuns (pentru Yahweh):

Nu mai speria copilul cu scoala de corectie, puscarie etc.

| doleasergiu explică (pentru Yahweh):

S-a rezolvat, fara sa imi scada nota la purtare mersi mult TPU, BEST SITE