| anonim_4396 a întrebat:

Se aproprie crăciunul si vreau sa fac ceva foarte special. Îmi place de o fata/colega si de crăciun vreau sa ii dau un cadou prin care sa ii transmit atât "Sărbători fericite!" cat si un "Te iubesc!".
1. Credeti ca ideea mea este prea exagerata?
2. Daca este o idee buna, ce as putea cumpara ca sa o impresionez cu adevărat?
Mulțumesc anticipat!winking

Răspuns Câştigător
| qMiruq a răspuns:

Bună, ce gest drăguţ! Uite câteva idei să te inspiri:
-Un ursuleţ şi o ciocolată cu o tentă de Crăciun.
- un buchet de flori, o ciocolată şi o felicitare pe care să-i scrii o poezie, un textuleţ frumos şi amuzant, etc
- O eşarfă foarte drăguţă şi o ciocolăţică şi îi poţi pune un bileţel gen " Sărbători fericite alături de cei dragi!, fie ca această eşarfă să te încălzească însoţită bineînţeles de cel mai sincer Te iubesc! "
-un parfum şi o floare, dar dacă tot vrei să-i scrii ceva drăguţ eu zic la fiecare cadouaş la care te gândeşti să-i pui acea scrisorică drăguţă.
- o bluziţă + un bileţel pe care poţi scrie "Sărbători Fericite alături de cei dragi! Eu de Crăciun anul acesta te doresc pe tine, oare Moşul se încumetă să mi te aducă? P.s: Te iubesc!"
Poţi face ceva personalizat, origami căci nu este foarte greu, eu asta am primit de la iubitul meu, un pinguin 3d de Moş Nicolae cu o jordiţă în mână şi mi s-a părut perfect laughing şi original love struck.
Poţi scoate o poză cu voi pe care să-i scrii ceva frumos, foloseşte-ţi imaginaţia happy. Îi poţi lua un gel de duş şi un şampon cu tentă de Crăciun, ultimele balsame de buze apărute acum de sezon, papucei de casă cu moşuleţi simpatici sau cu minioni că tot e la modă, o căciuliţă simpatică, o sticlă de vin elegantă, p.s: eu am primit una cu Te iubesc pe ea :3. Un bibelou sau dacă ţi se pare demodat, o vază cochetă, ceva artizanal, o carte interesantă sau amuzantă, ţi-aş recomanda Suge-o Ramona (e criminală), sau ceva ce îi place foarte mult.
Multă baftă şi Sărbători Fericite alături de cei dragi îţi doresc! :*

| Oana92 a răspuns (pentru qMiruq):

Ohh, nu! Nu cartea aia! Nu am citit-o, dar titlul sugereaza altceva si nu e asta ce vrea el sa ii transmita! Daca fata e mai cumintica risca sa primeasca drept cadou indiferenta ei...

| mihionuț a răspuns (pentru qMiruq):

Buna! Iti multumesc mult, mi-ai dat niste idei foarte bune si cred ca stiu ce cadou sa ii fac... Acum sa vad daca într-un final o sa inteleaga ca o plac si sper sa mă placa si ea. Sărbători fericite! big grin :*winking

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ideea nu este rea, chiar daca tu exagerezi cu "Te iubesc!". Un "Mos Craciun" ( nu foarte mare, dar nici de 5 cm) si un buchet mare cu florile ei preferate este suficient acum.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Eu cred ca îi poti dărui un buchet de trandafiri în care să ascunzi ciocolata ei preferată împachetată alături de o felicitare scrisă de ține de preferat în care să scrii ceva de genul :să ai parte de iubire adevarata și ceva de genul acesta, prin care să îi sugerezi ca o plăci.

| Buganu_Motan_1992 a răspuns:

Mosu i-ai un animalut asa isi va aduce zilnic aminte de uh