| gymgrinder23 a întrebat:

Salut TPU, Sfat de viata, cand o fata, sa zicem ca te place desi nu sunt ferm convins, adica raspunde repede dar uneori sec, povesteste problemele ei dar mai subtire, si afli ca e masochista si ca-i place asta si are si anxietate etc etc si eu oferindu-ma, nu reactioneaza si dupa ii spun sa faca ce vrea ea, mai are rost sa vorbesc cu ea, avand in vedere ca nu sunt emo sau homosexual si ca as vrea oarecum sa fiu cu ea?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca sunteti ambii mult prea confuzi in nevoia de experimentare? Daca nu era asa tu ai fi intuit din prima ca ea nu este interesata la modul adecvat de tine.Masochismul nu vine niciodata dintr-un loc sanatos, safe din punct de vedere psihologic si emotional. Sfatul meu e sa nu te incurci cu fete care au astfel de tendinte, deoarece vei fi tarat in problemele lor si nu e treaba ta sa le rezolvi.Respectiva are nevoie de o vizita la psihologul sau consilierul scolii, daca aveti unul.Prea multe persoane cad in tipicul saviour complex, incercand sa-i salveze pe altii, ajungand sa se confrunte cu pericole care ii depasesc total.Ai grija sa nu faci la fel.

4 răspunsuri:
| gymgrinder23 explică (pentru dullcat):

Multumesc mult ca mi-ai raspuns la toate intrebarile pe care le am pe cont, n-ai idee cat de mult ma ajuti/ma ajutati, nu va stiu varsta, dar sunt sigur ca aveti un suflet tare bun!

| dullcat a răspuns (pentru gymgrinder23):

Cu placere.Multumesc, apreciez!

| MarianWLF a răspuns:

Este o persoana cu tulburari de personalitate, o relatie cu un partener instabil mental si emotional poate fi o provocare, nu zic imposibila dar e nevoie de multa intelegere, maturitate, rabdare, dar toate astea oferite in cazul in care vezi ca incearca sa lucreze la ea, daca alege sa ramana in acele stari si tu stai langa ea nu te vad bine.

| gymgrinder23 explică (pentru MarianWLF):

Bine ca am renuntat