| Alexberchea2000 a întrebat:

Salut TPU, sunt clasa a 8 a si vreau sa intru la profil de mecanica, nu stiu daca e doar profil profesional sau este si profil normal. Nu stiu daca m-am exprimat bine deoarece nu ma pricep la asemenea lucruri :/

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Vrei sa faci o scoala profesionala, sau ai de gand sa dai la facultatea de Mecanica, mai tarziu?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

La licee teoretice, la profilul Real se studiaza fizica.
La Scoala profesionala este profil Mecanic, Mecatronica etc.