| SkyWave a întrebat:

sunt in clasa a 8-a. Azi a venit unul mic de-a 5-a si mi-a comentat, l-am luat de gat si l-am trantit jos din greseala, apoi s-a bagat pentru el unul de-a 7-a cat mine de inalt si gras, a venit la mine si a zis "ce am cu el"? 'Vrei batut?" Eu am ramas calm pe loc si nu am zis nimic. Peste 2 ore vine un coleg din clasa si imi spune ca vor sa ma bate 3 de-a 7-a prieteni cu el. Eu am gasca de 3, dar daca ma intelnesc cu ei singur ce fac? Nu cred ca este alta cale de solutie decat bataia... De batut nu am mai batut pana acum si cam am frica aia a "primului pumn". Ce sa fac? Sa ma pregatesc de bataie?

Răspuns Câştigător
| FanulMeu a răspuns:

... acum depinde de ce se intampla de obicei se calmeaza apele in cateva zile.
dar trebuie sa stii ca puteai sa vorbesti cu frumosul aluia de a 5 a.
in al doilea rand nu iti fie frica sa te bati esti "BARBAT " ce pana mea.
Sfat: fugi de bataie cand nu e nevoie
dar daca e ultima solutie sau vrei sa aperi pe cineva : loveste la cap si abdomen ( loviturile la cap nu sunt indicate dar daca sunt mai multi asta e ).
APP inainte sa intri intr-o bataie ar trebui sa stii care sunt punctele tale forte
Ex : rezistenta /forta, viteza/forta etc

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Discuta cu diriginta despre asta in loc sa faci vreo tampenie si sa se intample ceva mai grav.Lasa bataile la scoala.

| OfataOricare a răspuns:

Ba eu sunt fata, dar bat majoritatea baietilor din clasa. Daca nu vorba nu merge cauta un mod de a te enerva asa o sa capeti o putere mai ceva ca si Hercule. happy. Bafta

| FanulMeu a răspuns (pentru OfataOricare):

Normal ca bati majoritatea baietilor din clasa cand parinti le umplu capul cu prosti gen : sa nu dai niciodata in fete.
Nici eu nu dau in fete dar daca intraznesti sa dai in mine te imobilizez si imi iau revansa in alte feluri tongue (placere pentru mine si poate si pentru ele )

| OfataOricare a răspuns (pentru FanulMeu):

Tu nu cunosti baieti de la mine din clasa. Ei sar sa ma bata toti (am multe vanatai ) in acelasi timp pentru ca singuri le e frica. Asa ca nu-i bat pe principiul *Baieti nu dau in fete *,