| anonim_4396 a întrebat:

va rog ajutati-ma! Eu m-am indragostit foarte tare de o fata acum 3 ani si brusc am inceput sa vorbesc cu ea pe facebook(precizez ca ea are 15 ani si eu 16)dar nu m-am gandit niciodata la o alta fata decat la ea(am fost in aceeasi scoala)am vorbit timp de 1 luna cred pe facebook si stie ca o iubesc si am intrebat-o daca ar putea fi ceva intre noi dar ea a spus sa privesc si spre alte fete.Problema este ca o iubesc atat de mult incat mi-as da si viata pentru fata aceasta(da stiu ca o sa ziceti dar ce iubire este asta ma pe tine la 16 ani)ce sa fac? sa cred ca Dumnezeu ma va asculta si ne va aduce impreuna? sa mai am speranta in realizarea acestui vis? Dau funda pentru cine incearca putin sa ma ajute si poate un id ca sa ii spun toata povestea si sa ma poata ajuta.

8 răspunsuri:
| Andreea555012 a răspuns:

Dacă nu găsește alt băiat poate se întoarce la tine. Poate fata vrea sa învețe si nu vrea relații acum. Nu ai de unde sa știi. Succes.

| MiyakoSaki a răspuns:

Daca ea stie ce simti tu pentru ea este bine. Probabil ei ii place de alt baiat si de aceea ti-a spus sa privesti si la alte fete, sau poate ea nu te place asa cum o placi tu.Intreab-o daca vrea sa fie cu tine, deschideti acest subiect ( presupun ca iti este usor, doar nu ai vorbit cu ea atat timp pe facebook ) happy vezi ce spune si asigurate care sunt adevaratele sentimente pe care ea le are pentru tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ati inteles voi ce vrea sa spuna fata. Fata a spus sa privesti „si„ spre alte fete.Adica sa te uiti ca mai sunt si alte fete prin preajma mult mai bune si a spus prin asta ca ce ar fi ceva deosebit la ea.Sa te uiti si spre alte fete si sa vezi plusrile si minusurile la ea. Intelegi sau nu?

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca voia sa spuna ca nu ma place si sa ma uit si la alte fete intr-un mod cat mai frumos posibil.Desi eu nu as vrea sa fie asa pentru ca o iubesc foarte mult si as vrea sa aiba niste sentimente pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Nu ma, Fata a spus cu subanteles.Nu sa te uit la alte fete ci „si„ la alte fete. Esti mic si nu intelegi, ea e inteligenta, stie ce spune.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun si ce sa fac? sa incerc sa o ignor ca sa nu par disperat si sa o fac pe ea sa ma bage in seama? sau ce? spune-mi tu ce sa fac!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

E bine sa te duci sa intrebi direct daca vrea sa fiti amici, te poti natural, nu dai ochii ppeste cap cand o vezi si poate poate.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai frate vad ca este unul care toto ii posteaza fotografii cu el pe pagina ei si ii spune ca o pupa si o saruta dulce, este un baiat care va fi cu ea la liceu si ea ii da like si mi-a spus ca nu stie sigur daca il place sau nu dar deja sufar prea mult imi vina sa fac preaf totul.