| anonim_4396 a întrebat:

va rog ajutati-ma! Eu m-am indragostit foarte tare de o fata acum 3 ani si brusc am inceput sa vorbesc cu ea pe facebook(precizez ca ea are 15 ani si eu 16)dar nu m-am gandit niciodata la o alta fata decat la ea(am fost in aceeasi scoala)am vorbit timp de 1 luna cred pe facebook si stie ca o iubesc si am intrebat-o daca ar putea fi ceva intre noi dar ea a spus sa privesc si spre alte fete.Problema este ca o iubesc atat de mult incat mi-as da si viata pentru fata aceasta(da stiu ca o sa ziceti dar ce iubire este asta ma pe tine la 16 ani)ce sa fac? sa cred ca Dumnezeu ma va asculta si ne va aduce impreuna? sa mai am speranta in realizarea acestui vis? Dau funda pentru cine incearca putin sa ma ajute si poate un id ca sa ii spun toata povestea si sa ma poata ajuta. Apropo cerdeti ca daca nu o mai bag in seama ma ajuta cu ceva? adica sa o fac pe ea sa ma caute?

3 răspunsuri:
| Andre202 a răspuns:

Daca si ea ar fi avut aceeasi sentimente pentru tine, nu te-ar fi sfatuit sa te duci sa-ti cauti pe altcineva. Ti-a spus-o mai subtil, insa asta a fost intelesul. Eu zic ca nu are rost sa stai dupa o tipa care nu observa cine o pretuieste cu adevarat si sa iti vezi in continuare viata fara ea, sa "privesti si alte fete", asa cum a spus si ea. Poate intr-o zi isi va da si ea seama ca a gresit si ii va parea rau, insa tu daca acum continui sa te milogesti in fata ei sau sa "fii mereu la picioarele ei", vei deveni bataia ei de joc si nu se merita. Acorda-i timp! Fa-ti alte prietene, petreceti timpul cu ele si o sa vezi ca "perioada dragostei" nu s-a incheiat aici, ci abia acum a inceput.

| vocea a răspuns:

Pai daca te iubeste sigur te va cauta sau macar sa te placa, cum tu nu poti sa stai fara ea ni ea nu ar trebui sa poata sta fara tine, si da ar trebui sa lasi un pic de indiferenta nu o mai cuta, nu o mai suna, daca te iubeste sigur va veni ea la tine, daca te vede ca mori dupa ea si ca nu poti trai fara ea o sa isi bata joc de tine creand ca face ce vrea din tine succes

| siriusblack98 a răspuns (pentru vocea):

Hei salut! Am nevoie de ajutor! Eu i-am trimis un mesaj pe facebook unuia care se tot dadea la fata de care imi place si l-am injurat, dupa ce i-am trimis mesajul i-am dat block. Dupa vreo 1 ora am dezactivat block-ul pentru ca el mai posta mesaje de dragoste pe pagina acelei fete si nu puteam sa le vad daca avea block.Acum mi-am inchis contul de facebook sperand ca poate foloseste la ceva dar acum daca imi da el block mie eu nu mai pot vedea ce ii distribuie el pe pagina acelei fete.Ce sa fac?