| georgian24 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine. deci imi place de cea mai buna prietena a mea si cred ca si ei ii place de mine dar chestia e ca are iubit. dar mi-a zis in fata ca arat mai bine ca iubitul ei...ce pot sa fac ca sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
| MariusZap a răspuns:

In primul rand prietene bine ca ai venit aici.In al doilea rand trebuie sa ai rabdare si sa reflectezi la ce am sa iti spun.

Sigur primul lucru care ti-a venit atunci cand ai aflat ca ea are prieten a fost sa incerci sa i separi.NU! SA NU INCERCI ASTA!
Trebuie sa o ti ca cea mai buna prietena.Nu ai vrea sa nu mai vorbeasca cu tine nu? Sa nu fi rau cu prietenul ei.Incercati sa fiti prieteni.De obicei intre varstele de 14-18 ani iubitii/iubitele se schimba ca sosetele.Cred ca ai inteles ce am spus.Nu fi trist.Cand se despart asteapta ceva timp nu sarii la ea, cosoleaz-o si cand ai prins ocazia e a ta. Daca o pierzi spune-i totusi ce simti pentru ea. Oricum bag seama ca esti inca tanar. Daca o pierzi macar o sa stii ce sa faci pentru alta fata.

2 răspunsuri:
| georgian24 explică (pentru MariusZap):

Multumesc frumos de sfat...o sa tin cont de el

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa nu intervi pe fata intre ei, daca iti e prietena.Stai pe faza, ofera-i cate o mica atentie, stai mai mult in preajma ei, pandind momentul potrivit... Daca ti-a spus asa, inseamna ca are ceva nemultumiri in ce priveste prietenul.