| moshpit a întrebat:

Salut!
Vorbesc cu o fata care recent m-a urmarit pe ig si eu i-am dat back, dar este foarte seaca si raspunde greu, 100% e si vina mea, am spus doar un simplu "buna", dar pana la urma trebuie sa fiu eu(ig...), ce idei aveti ca sa ii starnesc interesul
Sunt foarte prost la chestia asta, am avut pana acum sanse cu 3 fete si nu stiam ce sa zic...

4 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

O mai întrebi ce face, de sănătate, ce ii place sa facă, ce muzica asculta, la ce seriale, filme s-a mai uitat, ce cărți a mai citit, pe unde s-a plimbat, cum se înțelege cu familia, sa îți spună despre ei, dacă are animale sau ce animal ii place, va mai trimiteți reel-uri unul altuia, mai râdeți, ii mai faci un compliment la o poză ceva, ii ceri părerea despre ceva anume, etc, sunt multe multe chestii si subiecte pe care poți sa le abordezi cu ea. Doar sa nu întrebi chestii dubioase, cum ar fi despre trecutul amoros, foști.

| moshpit explică (pentru Madaxo97):

Problema e că am întrebat o daca asculta niște artiști anume și e foarte seacă, nici măcar nu m-a întrebat la ce liceu sunt pentru că a spus că a întrebat pe cineva și știa și la ce profil sunt, cringe?

| Madaxo97 a răspuns (pentru moshpit):

Pai dacă stia deja la ce liceu ești nu prea mai avea rost sa te întrebe, dar putea sa o facă sa mai facă conversație si ea, dacă zici ca e seacă cel mai probabil nu e interesată, mai insista puțin, dacă vezi ca nu merge si răspunde numai sec si doar tu ii dai mesaj primul si ea niciodată atunci mai bine las-o

| MarianWLF a răspuns:

Cu "buna" probabil au inceput si restul de 20-30 de tipi care au incercat sa ii scrie asa ca esti bagat in aceeasi oala cu ei, ce zici sa incepi cu o remarca, cu ceva anume dintr-o poza de-a ei, "am vazut ca porti cutare lucru, am vazut ca ai fost in cutare loc", un simplu buna e prea banal ca sa te diferentiezi de restul, daca crezi ca esti singurul baiat care ii scrie te inseli.