| MarioStrepede125 a întrebat:

Salut. Vreau sa vorbesc despre relația mea de 2 ani.
Îmi vine efectiv sa plâng și nu pot să mă abțin.
Eu cu iubita ne cunoaștem de 2 ani in care decurs de 1 an jumate am stat în aceeași casă mereu împărțind tot din făcând tot împreună.
Recent am venit în Germania cu ea sa facem un ban și a fost rău am rămas doar eu aici fiindcă am trimis o acasă să pot face un ban și ea a spus că o să se angajeze. In urma in care eu trebuia să vin acasă în Decembrie acum.
Noi in fiecare zi vorbim, ne sunam mă sună mai mereu și când ieșea de la munca la 7 mă sună mereu să vadă ce fac.
După ce ne-am certat puțin ea a crezut că sunt supărat pe ea și a mers la magazinul acela unde are un personal foarte de treabă și a stat acolo și mi-a spus că a avut timp sa se gândească ft mult la ea.
De atunci tot pe tema asta ne confruntăm și nu pot înțelege.
Ea a spus că nu este îndeajuns de buna pentru mine și că este incompleta și că merit mai bun doar din cauză că o să mă facă să sufăr la un moment dat dar a zis că nu vrea sa ne despărțim niciodată și că nu renunță la mine fiindcă pe mine mă iubește mai mult decat pe viața ei.
Am plâns am vorbit și la un final totul se rezuma la acel magazin cu tura de seara in care a spus că de când lucreaza acolo nu mai este aceeasi persoana și că s-a schimbat foarte mult față de cum era ea in general cu mine mai timida și nu prea vorbesc cu lumea. Acuma mi-a spus că ea simte nevoia să ducă des acolo fiindcă se simte bine, ii face bine și îi place foarte mult jobul acela.
Până să plece de aici a zis că mergem în Grecia după 7 luni de chin in Germania sa ne relaxam și noi și acum când am vorbit cu ea a spus că ea nu vrea să lase locul acesta de muncă deloc fiindcă e singurul loc de muncă unde se simte bine și îi place...
Am incercat sa vorbim pe tema asta fiindcă ea era ceea care zicea mereu că merge oriunde cu mine cat timp suntem amândoi și acum și-a schimbat gândirea. Nu că nu vrea dar locul de munca nu îl poate despărți cu nimic.
A zis că îi este frica că o să sufăr din cauza prostiilor ei dar nu vrea să renunțăm.
Acuma pe 15 trebuie neapărat să mă duc acasă să rezolvăm fiindcă se poate sa fie și de la distanță?
Sunt foarte panicat și nu știu cum să procedez. Poate nu am înțeles o nici pe ea și nu i-am oferit tot dar a spus că vina nu este la mine și că eu sunt tot ceea ce îs dorește și că ea este de vina din cauza stărilor ei. Adică acum de când lucreaza a zis că este independentă si mai încrezută dar nu cu mine.
Vreau să mă ajutați va rog din suflet cu un sfat cum ar trebui ii sa procedăm când ne vedem fiindcă a zis că de-abia mă așteaptă să vin și să încercăm să facem sa uite gândurile astea cu jobu și că nu este perfecta

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Relatiile la distanta nu functioneaza decat pentru cuplurile cu istoric mare in spate.
Eu cred ca ea incearca sa-ti dea papucii intr-un mod in care sa nu te raneasca. Chiar daca vorbiti zilnic, ochii care nu se vad, mainile care nu se ating...se uita. Eu zic ca relatia asta atarna de un fir de ata. Daca te duci acum la ea si vorbiti s-ar putea sa mai existe o speranta, daca ramai acolo cred ca o sa va indepartati de tot

| MarioStrepede125 explică (pentru Furnicuta000):

Am vorbit pe camera legat de asta, vina a fost și la mine fiindcă mi-a zis că nu îi mai dau așa afecțiune cum primea. Îmi spunea că vede cupluri și că ea nu are cu cine când eu eram mereu. Că pleacă la magazin mai des fiindcă acasă este singura și se simte singura in fiecare zi.
Ne-am împăcat dar totuși ea a spus că nu renunță la job și na. tot ce mă măcinat s fost că a spus sa nu sufăr din cauza ei pe viitor și presupune. Că mă va rani pe viitor și nu vrea, dar asta rămâne când vin acum să rezolvăm totul împreună și să fixam, adică să vad daca mai este așa și la apropriere fiindcă simte nevoia...

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MarioStrepede125):

Si eu sunt fata si cand o fata spune lucrurile pe care ti le-a zis ea...nu e un semn bun

| Miriaem a răspuns:

Este obsedată, de bani.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Salut! in loc sa spui asta pe TPU mai bine spune i ei in fata si rezolvati va probleme ca 2 adulti maturi si responsabili! DUpa furtuna iese mereu curcubeul capul sus si mergeti inainte spre Grecia!