| x2gk9r a întrebat:

Salut. Vreau un sfat.
Astazi cand am iesit in curtea scolii sa jucam volei trebuia sa facem echipa baieti la baieti si fete la fete, cand am incercat sa ma duc la echipa baietilor unu mai mare din alta clasa mi-a zis sa ma duc la echipa de fete ca oricum sunt fata.Nu l-am bagat in seama, cand a observat ca stiu sa joc a inceput sa ma faca BALERINA sau PI*DA l-am ignorat total nu l-am bagat de loc in seama.
Credeti ca am procedat corect?
Vreau niste sfaturi.
Sunt clasa a 9.
Sunt baiat.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"unu mai mare din alta clasa...a inceput sa ma faca BALERINA sau PI*DA l-am ignorat... Vreau niste sfaturi"

1 cum de la oră jucai cu elevi din alte clase
2 dacă fitilele despre care ne spui n-au continuat, îi spunem că e "o intâmplare"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Pentru inceput ai procedat bine. Nu merita să-i răspunzi la provocare și să isti o cearta inutila.
Daca nu o face des, ignora-l in continuare și nu te lasă ademenit sa te certi cu el. Daca continua, atrage-i atenția într-un mod diplomat, fără să-l stârnești mai tare și fără să-ți poarte pica.

| anonim3247 a răspuns:

Vei fi bătaie de joc 4 ani în liceu până în clasa a 12 dacă nu te schimbi total de acum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine. Ignoranță o să îl facă să își vadă de treabă lui. Și serios acu, băieții se tachinează și se înjură între ei mereu.

| x2gk9r explică (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate dar e aiurea cand taci...

| x2gk9r explică (pentru suntserios):

Stiu dar nu pot trece peste...

| TsrsA5 a răspuns:

Dacă eram eu îi ziceam câteva inapoi

| x2gk9r explică (pentru TsrsA5):

Un sfat?

| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu cred ca ai procedat corect.Astfel de persoane abia asteapta sa le cada cineva in plasa, ca apoi sa le devina victime. Daca le ignori vor fierbe in suc propriu. laughing

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Sfaturi: Ignori proștii, simplu.
Și cât de mult sexismlaughing), uneori fetele chiar pot juca mai bine.
Un om care vorbește cu astfel de cuvinte doar ca să para smecher este un distru.