| Floromer1996 a întrebat:

Salutare.
Ce job ar fi ok in Germania pentru inceput ca si cuplu? Unul care sa ofere si cazare…

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La munca campului!
Cules de capsuni, asparagus sau prasit, ca acolo se angajeaza cupluri si se ofera si cazare.

| Floromer1996 explică (pentru Violleta2022):

Nu suna prea ok (:

| Violleta2022 a răspuns (pentru Floromer1996):

Depinde ce calificari si scoli inalte aveti amandoi, ca eu am dat sfat doar pentru cei fara experinta in nimic...

Dar daca voi aveti diplome de ingineri, medici sau It-isti atunci puteti sa faceti contract cu o firma de recrutare din Germania si va gasesc aia de munca si posibil cazare.