| mirciu1234 a întrebat:

Salutare cer parerea unuor copii cu ceva imaginatie.Am un profesor de mate care nu stiu cum mi-a picat profesor de desen. Da note mici.Eu am un 10 la el (nici eu nu stiu cum). Ne-a dat sa facem un desen la libera alegere si eu nu stiu ce sa fac. Pareri funda la cea care imi pare de nota 9 sau zece

4 răspunsuri:
| madalynagirl14 a răspuns:

Profesor de mate? Fa ceva legat de geometrie, sunt desenele alea abstracte, poti sa faci cercuri, patrate in spatiu si cu umbre daca poti sau care sa contina chestii cu matematica, aici nu stiu sa iti dau exemplu. Ce altceva ar mai fi, deseneaza un peisaj sau un loc din orasul tau. Sau pur si simplu deseneaza ce iti place, daca iti place supranaturalul fa un tip cu aripi sau daca iti plac animalele, poti desena unul. In orice caz, daca iti place cea ce desenezi, atunci desenul va fi unul mult mai reusit, crede-ma ca nici mie nu imi ies desenele cand nu imi place ceea ce fac. Sper ca te-am ajutat. Si apropo, de curiozitate, cum a ajuns un profesor de mate sa fie si de desen?

| ionela001 a răspuns:

Un portret sau ceva alb-negru

| Muhibbi a răspuns:

Ceva de zece este ceva special in sensul bun al cuvantului. E profesor de mate si vrea un desen. Doar nu ii desenezi inorogi, fa ceva de geometrielaughing Ceva gen un patrat care sa fie cat o pagina, care sa contina in el alte figuri care zboara, gen cercuri, paralelograme, romburi, patrate, dreptunghiuri, in multe culori diferite. Asta ti-ar garanta o nota mare, te asigur! happy

| mirciu1234 explică (pentru madalynagirl14):

E simplu sunt in a 8 si ca un fel de pregatire pentru examen mi la pus.Ori cum facem mai mult mate decat desen.