| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, in primul rand cer foarte multa seriozitate persoanelor cu experienta multa sau chiar mai putina. Sa incep, de doua luni vorbesc cu o fata, totul ok, totul perfect insa de 3 zile incoace, nu mai suna absolut dar absolut deloc, ea era prima care ma suna, ea imi trimitea mesaj si etc, ii invatasem si ora la care ma suna. In fine, ieri am discutat cu ea si i-am zis: Ce ai? Vad ca nu esti ok, daca ti-am gresit cu ceva te rog sa ma ierti, tu esti o persoana importanta si as vrea sa ma interesez ce se intampla cu tine. Am spus aceste vorbe iar ea a zis: Nu am nimic. Am zis ok... Dupa cateva minute i-am mai trimis niste mesaje. A zis ca tot nu are nimic, am lasat-o balta, am zis ca o las in pace, i-am zis ca este o persoana speciala pentru mine. ea mi-a spus ca a inteles. Deci ce sa fac eu acum? Sa ma tin dupa ea? Sa o sun tot eu mereu? Sau sa o las o perioada in pace si sa mai dea ea vreun semn? Putin ajutor va rog, ma pot baza pe voi, dau funda.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Omule las-o ca esti stresant. Si eu as reactiona la fel ca ea daca m-ai stresa asa.

| Nemessys a răspuns:

Doar las-o in pace si daca a patit ceva, las-o sa-si revina. Nu o mai stresa nici tu.

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Buna. Pai fiind fata, poate chiar as fi in masura sa iti dau un raspuns! Acum nu stiu ce s-a intamplat intre voi, sau daca ai suparat-o cu ceva, poate i-ai spus o vorba care a deranjat-o. In fine. Exista posibilitatea sa fie indragostita de altcineva, sau poate "trecutul" s-a intors la ea, si este bulversata, nu stie unde si catre cine sa se orienteze.
Mai sunt si alte variante, cum ar fi faptul ca ar dori sa fie singura o vreme, este plictisita de atatea discutii, mesaje, vrea satiu. Ce este cert este faptul ca ar trebui sa ii acorzi timp sa vezi ce se petrece cu el, las-o o vreme in pace... incearca sa o intelegi, asteapta ca ea sa iti dea un semn cand isi va reveni. Saaau, poate incearca sa te indeparteze pentru ca altcineva s-a apropiat de ea, orice varianta poate fi luata in considerare, tu doar ai rabdare cu ea, si iti vei da seama daca merita. Baftaa!

| Madness345 explică (pentru AndreeaAndreeoff):

Doamne, dar m-am purtat extrem de frumos cu ea, si chiar daca aveam glume nesarate, ea le intelegea si lasa de la ea, dupa 5 minute ma stresa ealaughing Odata i-am inchis in nas pentru ca m-a suparat si ea si-a calcat peste orgoliu si m-a sunat... acum nu stiu ce s-a intamplat. Nu vreau sa o mai disper, o las in pace, sper sa fii inteles ca tin la ea, totusi ea zicea ca ma iubeste dar nu stiu ce sunt cu fazele astea. Oricum iti multumesc pentru raspns :*

| AndreeaAndreeoff a răspuns (pentru Madness345):

Acum cine stie Madness345... poate are ea in capul ei in momentul asta altceva, de i s-a schimbat atitudinea. Ofera-i spatiu si timp, si vezi ce va face. Nu o stresa, dau haide sa nu fim chiar asa. da-i cate un mesaj in care sa o intrebi daca e bine, si ce mai face. daca vezi ca nu coopereaza deloc, inseamna ca nu e pentru tine si asta e, nu te stresa. Ai rabdare!