| ZiZi_ZDiana_1912 a întrebat:

Se poate merge de la un profil MI (mate-info) la Facultatea de Medicina?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Se poate opta pentru a urma orice facultate indiferent de profilul liceului urmat, singura conditie fiind cea de a avea bacalaureatul promovat. Succes!

| ZiZi_ZDiana_1912 explică (pentru corbulalbrosu):

Ma refer la examenul de admitere la facultate. Adica de la sn ai mai multe sanse decat de la industrie alimentara sa dai la Medicina. Mate-info e mai aproape de sn?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Varul meu a a inceput rezidentiatul si a facut profilul MI in liceu..sigura diferenta e ca daca dai la sn e putin mai usor si are mai multa legatura cu medicina(studiezi biologie, chimie..etc)E alegerea ta happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ZiZi_ZDiana_1912):

Nu m-am referit la gradul de dificultate intampinat la examinare, raspunsul meu a fost strict la intrebaresi anume daca se poate sau nu. happy