| anonim_4396 a întrebat:

Se pricepe cineva la cicatrici si tratarea lor? Am niste intrebari. Mersi.

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pai daca ai intrebari pune si intrebarea...

Răspuns utilizator avertizat
| Danzell a răspuns (pentru renataa):

Da ma refer in afara de asta, dar daca vrei sa iti raspund in acelasi stil pot sa iti spun ca doctorii happy

Depinde de tipul cicatricii. Sunt cicatrici prin ardere, prin taiere, intepare, depinde si de marime de modul cum au fost cusute.

Răspuns utilizator avertizat
| Danzell a răspuns (pentru renataa):

Am inteles. Tratamentul cu laser e eficient doar pentru estomparea culorii. De exemplu daca cicatricea este foarte rosie cu laserul se aduce culoarea la normal. Insa din cate imi aduc aminte e destul de scump.
Un chirurg ti-ar da un sfat mai bun de ce ar trebui sa faci pentru a reduce vizibilitatea cicatricii.