| RayKzor51 a întrebat:

Stau cu o fata de 13 luni, relatie virtuala si in ultima vreme nu prea am mai vb cu ea. Sta departe de mine. Recent m-am imprietenit cu o alta fata ce am multe in comun cu ea si mult mai aproape de mine, ma pot intalni cu ea. Prietena mea actuala, e mai negativista, i se parea totul ciudat, e si nu mereu pot vorbi cu ea. Cu aceasta fata cu care m-am imprietenit am multe in comun, eu nu am avut niciodata o relatie in real, ea a avut si a fost dezamagita de baietii cu care a fost, ei ii place de mine si cauta un baiat ca mine. A inceput sa imi placa, dar nu stiu ce sa fac.Mai bine as renunta broken heart( nu stiu ce sa fac, e complicat, sper sa ma intelegeti

Răspuns Câştigător
| S8N a răspuns:

Observ ca nu esti foarte fericit cu relatia ta actuala, si de vreme ce ai pus intrebarea este clar ca consideri sa incepi ceva cu fata noua si sa o lasi pe cea curenta.
E important sa retii ca nu ai nici o responsabilitate fata de prietena ta curenta, si nu ai o obligatie sa ramai cu ea. Daca crezi ca fata ce ai cunoscut-o mai recent e o potrivire mai buna (eu cred ca ar fi, relatiile de la distanta rareori functioneaza), atunci nu te simti prost sa lasi fata cu care esti. Nu ai nici o responsabilitate fata de ea in legatura cu asta, nu te rusina sau simti vinovat in cazul in care te vei desparti.
Daca alegi sa te combini cu fata noua, iti urez mult noroc in relatie.

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Esti cu fata respectiva unde impreuna? In spatele ecranului?! Relatiile virtuale sunt fantezii erotice pentru copii mici.Probabil nu ai mai mult de 15 ani, maxim. Daca ai peste 15 e grava treaba.Mai ales la cum te exprimi si cum scrii. ''nu stiu ce sa fac, e complicat, sper sa ma intelegeti'' mergi la scoala pentru inceput, eu asta zic sa faci. Nu, sincer nu te inteleg pentru ca relatiile virtuale nu sunt de inteles.

| mastadont a răspuns:

Nu ai nici o obligație față de relația curentă pentru că încă nici nu v-ați întâlnit și nu vă cunoașteți în realitate. Dacă simți că nu ești fericit și dacă întâlnirile voastre o să fie tot așa de dese mai bine renunță și treci la cea care e mai aproape de tine, ai fi mai câștigat.

| Andreeush a răspuns:

Până când crezi că o să mai reziste relația ta virtuală?

| irezistibilul a răspuns:

Am citit destul. Relatiile virtuale mergeau prin 2010-2012, iar si atunci tineau maxim 1-2 lunk pana aflau ca se inselau unul pe alta.
Lasa prostiile si pune-ti ambitia aia sa iesi din casa si boom pe ele, nu uita ca nu ai nimic de pierdut, din contra poti castigawinking
In acelea 13 luni ti-ai imaginat macar de cate ori te insela fata aia? Cauta si vorbeste cu fetele
care sunt aproape de tine, din orasul tau, nu la 5000 km de distanta. Relatiile la distanta nu exista, si niciodata n-au existat pentru ca se inseala cu siguranta.
Asculta-ma pe mine si incepe sa vorbesti cu fete in viata reala, nu pe sociale amarate pentru ca ele o sa gandeasca ca nu ai curajul si tupeul necesar sa le iei in vorba in realitate, si asa este.
Cate o sa te refuze? 3-4? Cu a 5-a o sa mearga!

| RayKzor51 explică (pentru siriusblack98):

M-am exprimat prost?