| pinkflower a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si nu stiu la ce liceu sa ma ducsad. Am 2 optiuni: 1. sa continui la scoala unde am facut 2 ani de gimnaziu, e aproape de casa dar nu este profilul la care vreau sa merg, stiinte ale naturii. sau 2, intr-un oras mai departe de casa, este mai bun liceul, are profilul care vreau eu si ar trebui sa stau in gazda. Intr-un fel m-as duce la oras ca e profilul asta si totusi e mai fain la oras. Dar parca nu as pleca de acasa, stiind ca voi sta in gazda sad. Ce imi sugerati voi?happy

3 răspunsuri:
| alexandra165 a răspuns:

Zic sa te duci acolo unde iti place mai mult.dar zic mai bine sa stai la liceul unde esti acum.deoarece stiinte ale naturii e destul de fain profilul. In fine. Tu alegi unde te duci. Discuta cu parintii tai happy

| pinkflower explică (pentru alexandra165):

Pai stiinte ale naturii nu este la liceul unde sunt acum.

| NAdrian a răspuns:

Buna
Mergi unde iti doresti mai mult...
Intreaba-te : care din acestea va fi mai important pentru viitorul meu?