| Elle_4308 a întrebat:

Sunt emo, nu cu taieturi si lama, dar cu frizura haine etc...mama cand ma vede isi pune mana nin cap si imi zice ca daca nu renunt ma lasa la tata(Tata este plecat in Ungaria sa munceasca, si ma tot ameninta ca ma trimite la el)Sunt in clasa VII si am 14 ani, toti isi bat joc de mine la scoala, iar profesorii spun ca il am pe dracu in mine, nu stiu de ce se comporta asa, fiul profesoarei de romana este ca mine, iar profesoara de romana la teza mi-a dat 7 cannd meritam 9, doar pentru asta toata lumea isi bate joc de mine, nu stiu ce sa fac, sa ma transfer la alta scoala sau sa raman la asta dar sa isi bata joc de mine intotdeauna?

Răspuns Câştigător
| Ruxyana a răspuns:

Ceau:*:*
fale in ciuda la totii si schimba'te
si mie imi place sa ma imbrac uneori si sa'mi fac parul in stil emowinking
decii atunca hainele negre si imbraca'te in alte culorii macheaza'te frumos si devii printesa:X:angrysa moara dusmanii)
puptongue
si daca vrei sa vorbim ia idd meu
roxyprincesss:X:Xtongue

57 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi emo daca vrei nu asculta de parerea celorlati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine transferate... ce ***m astya nu styuu cai aia emoo ii iubesc multt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e ei bine fi tare iar fata de copii date dura ca sa le fie frica si barem sa te lase sa nu mai rada ca de oprit din ras daca nu faci asta nuo sa se opreask ei sunt plictisitori [sunt toti la fel]tu esti o unik.fi tare si rea cu cine trebuie sukces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca ai scris asta de mult dar nu conteaza. Faza si cu emo-ul asta este ca, ok, poate esti o persoana retrasa si asa si poate ca te uiti urat si chestii. Dar faza e ca, tu, cu cat te retragi mai mult si esti mai suparata si asa, cu atat ceilalti vor rade mai mult de tine. De ce? Pentru ca oamenii is niste prosti care se bucura de raul altora. Si daca nu erai tu in starea asta, oricum ceilalti ar fi incercat sa te aduca la celasi stadiu. Asa ca eu zic sa le da-i pace ca is prosti. Oricum nu stai cu ei toata viata nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate`mergi inainte cred ca esti foarte tare.eu nu sunt emo `dar imi place sa ma tai si eu am fost e ceva trecatorwinking am 13 ani si crede-ma ca stiu imi multe decat unu de 18laughing sunt...gen frate` esti tare au cu chiestia asta numita emo am stat 5 lunihappyFrate`mergi inainete si daca vrei sa vb da addlove struck idei_penale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sincer nu am trecut prin astfel de prb dar rar se intampla sa nu ai prb cand esti emo rockar etc sunt emo si ca si tine nu cu lame taieturi chesti nu te schimba dai naibi pe cei care de judeca dupa stilul tau muzicaa ta etc si cum au zis cei de mai jos vb cu mama ta si tatal tau Bafta! si fii tare (nu au ce face ca viata lor si o judeca pe a ta )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine am mai auzit de cazuri de genu si crede-ma ca aia care rad de tine is cei mai mari prostii ai pamantului si eu cred ca daca tie chiar iti place stilul asta nu vad dc ai renuntza la el da recunosc si mie imi place stilul asta si as vrea sa devin si eu emo dar fara taieturi, lama sau chestii de genu pentru ca e scarbos si mai ales ca ceea ce am vaz pe net m-a ingrozit si mi-a ven sa vomit cand am vaz niste taieturi si.bleah...scarbos cum am mai spus. oricum stii vorba aia:rade ciob de oala sparta ca eu chiar vb ca niste emokids si is chiar de treaba nu le pasa ca eu nu le am ca taieturile si de alea. mi-am schimbat si id-ul pentru ca imi place ft moooolt emo si daca il vreii id-ul meu i monydark_emo4ever daca nu ai ca cine discuta sau mnoh.park ii si aud pe colegii mei luni la scoala:vaii da iti place emo, vreii sa fii emo da sa vezii cum o sa mai rada baietii da eu nu o sa le zc nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg si te sfatuiesc sa nu ii bagi in seama pe cei care isi bat joc de tine fi preocupata de altceva si se vor plictisi

ar trebui sa discuti cu mama ta si sa incerci sa ii faci pe plac

adica sa schimi ce nu-i place la tine

PWP!

LA MULTI ANI ROMANIA ESTE 1 DEC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu-ti pese de copii ai dusi cu capu. eu ma tai la mana si mie miau sp ca is emo dar acum au inceput cam toti din clasa, dar aia cu sictir nu stiu nimic, ce sentimente si altele :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing ba an *** transferate si uh la scoala 310 daca esti din bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo laughing un grup de ****winkingmai bine Manelist si Respectat decatwinking emo si bulangiuwinking care nu ii convinewinking radiokiss.romaniawinking ca sa va bag pl p gatlaughing smug Emo... Un grup de ratatilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e dar e faza nu-i baga in seama nu pune tot la suflet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii baga pe nimeni in sema asa am fost si eu la incput nici pe min nu nma vroia nimenu ca sint emo iar acum nu imi am nimic cu nimeni nimeni nu ma vrut si asa tine-o tatot inainte terog eu si nu baga pe nimeni in seama terog fii tare:*:*::*:*:X:X:X>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trateaza-i cu indiferenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu e corect cum se comporta cu tine. Si cu mine se comporta asa lumea doar ca imi place culoarea albastru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu ceva:
Schimbate iesi cu prieteni peafara ca emo nu-s normali la cap fi vesela si nu te gandi la retardatii aia

| Чернобыль a răspuns:

Cum sa il ai pe dracu' in tine?:X

| enache a răspuns:

Nu le da importanza... daca te simti bine asa cum esti nu conteaza parerea celorlalti
daca vrei ai putea raspunde cu aceeasi moneda ca nu e nimeni perfect

| elena_1881 a răspuns:

Daca ai doar parul si hainele emo inseamna ca nu esti emo mai bine renunta eu sun rockar poti si tu daca nu te tai nu esti emo esti rockar emo se arunca de pe bloc la 18 ani ce esti tu nu se poate numi emo

| EmoSceneGirl a răspuns:

Credema...stiu ce simti, si eu sunt batjocorita de alti ca sunt diferita.EU su sunt emo si destul de fitoasa si uni oameni nu prea le convine. Incearca sa nu ii asculti sau zile vreo doua. mai intai incearca sa nu ii baci in seama si daca nu merge zie vreo doua si o sa te lase in pace. incearca sa faci asa poate merge ( mie mi-a mers)

| andreisalel a răspuns:

Frate deci toti sunt asa crede-ma stiu sa rada sunt prosti cocalari si retardati nu stiu ce e greu id:andreeei_marius daca vrei sa vb am 13 ani

| DyaRoxyGirl a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa ii bagi in seama ptrcse vor plictisi.nu cont.ca esti emo esti tot om

iar cu mama...pai.vb cu ea.colaborati...si schimba ceva ce nu-i place la tine

| Ady_Doar_1995 a răspuns:

Si eu sunt emo da nu e genul meu cu hainele nu imi place singurul lucru care imi place e sa ma tai

| MeFFy a răspuns:

Ar trebui sa ramai la aceeasi scoala. ai incercat sa le explici qa asta este genul tau si nu poti sa te schimbi? asa cum tu nu le spui sa se schimbe nici ei nu ar trebui sa o facabig grin...parerea mea

| Heroine666Horizon a răspuns:

Deci cum spuneam in comm-ul acela cu automutilareahee hee add:heroine_and_death pleasebatting eyelashes zbye

| qwz011 a răspuns:

Pai, Si eu sunt EmO ascult bvb etc si nimeni nu-si bate joc de mine....sau nu indrazneste... oricum fa ce ti se pare tie ca e mai bine

| Flavia12 a răspuns:

Nu iti fa grizi nu iii baga in seama asata e stilu tau si cui nu convine sa nu mai vb cu tine eu te susntin fiecare om cu preferintele lui

| urocimaro a răspuns:

nu da atentie celorlanti incredete in tine si treci mai departe nai de ce s schimbi scoala infine eu sunt rokar dar tot emo sspun ca punt asa ca am renuntat la a mai asculta parerile celorlanti si asta trebuie sa facui si tu. @ si nu ita ai incredere in tine te sustin