| adriana899 a întrebat:

Sunt foarte indecisa cu un lucru și as vrea sa știu părerea voastra
Eu am iubit și ne iubim foarte mult,ne placem și avem o relație serioasa și eu lucrez undeva unde sunt foarte mulțumită de locul de munca
Iubitul meu este foarte bogat și are un apartament în străinătate, are afaceri importane cu tatăl lui și mi-a cerut sa mă mut cu el în străinătate, a spus ca vrea sa nu mai muncesc,sa mă țina el, ca are mulți bani și as trai ca o prințesa
Eu as vrea sa lucrez in continuare aici în România, sa fiu independenta, sa nu fiu o întreținută dar nu vreau sa îl pierd pe iubitul meu
Ce mă sfătuiți sa fac?

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Buna!
Incearca sa discuti cu el si sa ii explici ca tie iti place sa lucrezi, ai un spirit independent si vrei sa fii pe picioarele tale, nu sa stai degeaba si sa ramai singura si trista in casa.Pentru ca atunci cand va veti muta impreuna el va pleca in tot felul de delegatii (ai spus ca e in domeniul afacerilor) iar tu, fara job te vei simti foarte trista insa daca lucrezi timpul va trece mai repede si nici nu veti simti cand trece ziua si va veti vedea. Bafta! Sper sa te inteleaga! happy

| addda2a a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el. Daca va pleca la munca vei ramane singura.Nu e o idee buna

| SuntFataa a răspuns:

Depinde de cat timp sunteti impreuna. Ai incredere in el? Daca pleci ai grija sa nu iti face faze mai putin lacute ( de ex: sa va certati rau si sa va despartiti sau altceva ).
Ia mai multe lucruri in considerare, daca sunteti de mult impreuna cred ca ce am mentionat mai sus nu ar mai avea chiar aceeasi valoare

| SuntFataa a răspuns (pentru SuntFataa):

Imi scuzati greselile, m-am grabit la scriere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar sa ai probleme mintale sa pleci cu el. peste un an 2 cand se plictiseste de tine sau pur si simplu va certati ce faci? nu e bine sa fii asa dependenta de cineva