| addelyna2014 a întrebat:

Sunt foarte trista, ce pot sa fac sa depasesc starea asta? ofer fundita

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Anemia este o conditie foarte usor tratabila. Ai nevoie doar de anumite suplimente, vitamine si trebuie sa mananci mai mult. Nu e nimic grav. E grav doar daca nu iei atitudine.

20 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E ideal sa te inconjori de prietenii tai acum. Cat mai multe iesiri in oras sunt benefice. De asemenea poti sa-ti gasesti un hobby care sa te tina de asemenea ocupatabig grin

| addelyna2014 explică (pentru TheAce):

P.S : parintii mei nu ma lasa sa ies din casa sad

| TheAce a răspuns (pentru addelyna2014):

Cum adica nu te lasa sa iesi din casa? Nu inteleg asta. Dar cati ani ai?

| addelyna2014 explică (pentru TheAce):

14 ANI

| TheAce a răspuns (pentru addelyna2014):

Si scuza-ma ca te intreb dar cum poti ajunge intr-o depresie la 14 ani? Adica ce iti lipseste, ce neajunsuri ai?

| ORDKEO a răspuns:

Uita-te la o comedie tare.(ala micu) daca nu l-ai vazut deja.

| GabiiHaș a răspuns:

Asculta muzica, numai muzica te poate consola cu adevarat.
am vazut undeva pe un site unde o fata zicea ceva despre muzica, ceva gen.
Our life thinking well, cred ca aia ar fi muzica. Ce e muzica? Muzica este ceea ce ii place sunetului. Ea face parte din activitatea noastra de zi cu zi : Ascultam muzica; x. Imagineata-ti viata fara muzica. Brrr, nici nu vreau sa stiu :-s.
Fac schita, ca la ora de biologiehee hee
Muzica e de mai multe feluri :
- Pop [ In care se vorbeste de mai multe lucruri chatterbox ]
- Rap [ Unde unii spun ca e muzica de bagabonti oh go on THAT IS NOT TRUE. ]
- Hip-Hop [ In versuri se gaseste mult adevar despre viata :-

| addelyna2014 explică (pentru TheAce):

Am aflat de curand ca sunt anemica

| TheAce a răspuns (pentru addelyna2014):

Btw, pastreaza un dialog deschis cu ai tai si explica-le ca ai si tu nevoile tale, mai ales ca ai nevoie de multe iesiri in perioada urmatoare. Sigur o sa inteleaga.

| addelyna2014 explică (pentru TheAce):

Le-am spus dar tot pe a lor o tin crying

| Naturelle a răspuns:

Incearca sa faci ce iti place,sa confectionezi,incearca sa faci lucruri noi,canta, danseaza, fa parada modeilaughing, nu fi trista, nu lasa sa devina starea ta generala. poti incerca chiar sa ai o discuti cu parinti si sa le spui ce ai pe suflet

| addelyna2014 explică (pentru Naturelle):

Nu prea vorbesc cu parintii mei

| TheAce a răspuns (pentru addelyna2014):

Dar care e justificarea lor? Nu spune nimeni sa pierzi noptiile in oras, dar care e problema cu dupa-mesele? Tu nu ai dreptul la o viata personala?

| Naturelle a răspuns (pentru addelyna2014):

Incearca,toate au un inceput, nu te exterioriza, deschide`de, asta s-ar putea sa te afecteze in relatia cu cei din jur :*

| addelyna2014 explică (pentru TheAce):

Dupa parerea lor nu am o viata personala... si simt ca innebunesc in casa crying

| TheAce a răspuns (pentru addelyna2014):

Pai tocmai, trebuie sa le explici ca ai si ca risti sa o pierzi daca te tin prea din scurt. Dialogul e important si vor intelege. Sigur veti rezolva problema cu comunicare.

| addelyna2014 explică (pentru TheAce):

O sa incerc! :* multumesc pentru sfaturi! love struck

| alexutza071 a răspuns:

Buna! poate ar trebui sa te iei cu altceva.Iesi in oras cu pritenele sau colegele tale sau fa ceva care sa te binedispuna si numai gandi negativ.Bafta!

| y0nutz3ly a răspuns:

Uita-te pe yt la faze comice 2 ore si iti trece laughing

| Teemo98 a răspuns:

Uita-te la GARCEA sau la PISTRUIATU'.