| Loredana96 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de opt luni, dar ne cunoastem de 3 ani.De cand ne-am cunoscut el a vrut sa fim impreuna, dar eu nu voiam.
Acum sintem intr-o relatie. Faptele lui spun ca ma iubeste.Se comporta frumos cu mine, pentru ca eu, recunosc...am un caracter foarte dificil si sunt incapatinata si de foarte multe ori e nevoit sa lase el si sa uite din mindrie si o face.
Eu sunt virgina, am 18 ani.Si mi-am propus sa nu imi incep viata sexuala pana nu gasesc un om de incredere.Eu am incredere in el, dar se pare ca nu de ajuns inca. Pina acum a venit de cateva ori la mine, si se intampla sa vina obosit si adormea.Si ma culcam si eu linga si el dormeam.Niciodata nu a incercat sa ma seduca, si nu a mers spre a face sex.El stie ca sunt virgina.Intr-o seara a venit la mine si ca sa nu scriu prea mult,a mers prea departe, nici nu il prea puteam opri.Ei bine, nu a mers pana la urma.Dar m-am cam speriat.Si-a cerut scuze si mi-a explicat ca nu stie ce l-a apucat,ca recunoaste ca vrea asta de la mine si ca ii este greu sa se abtina dar ii pare rau si promite ca ma va astepta.
Nu stiu de ce, dar dupa acest caz parca nu ma mai simt asa libera cu el, cum ma simteam inainte.Incep sa imi pun intrebarea ca poate el doar asta si vrea de la mine, si ca nu ma iubeste cu adevarat.
Poate gindesc copilareste, spuneti-mi.

5 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Este normal ca baiatul de langa tine, sa fie atras.Actul sexual este o parte destul de importanta intr-o relatie, fie ca vrem sau nu vrem. Faptul ca el a incercat, este pentru ca uneori iti pierzi controlul asupra situatiei, mai ales ca nu cred ca tu ai incercat sa-l opresti.

| RAY a răspuns:

Parerea mea e ca nu te atrage fizicul lui si ca stai cu el din plictiseala, 8 luni si nimic e clar ca nu e nimic e o simpla atasare platonica, iar baiatul e normal sa vrea zi mersy ca tea asteptat atat multi nu tear fi asteptat, o sa faci sex cu un badboy care te va parasi si apoi vei regreta asta e

| OldSoul a răspuns:

Te-a asteptat 3 ani sau hai 2 ani si 4 luni daca e sa o luam dupa cealalta intrebare, totusi e o perioada destul de lunga si se pare ca e cam innebunit dupa tine.
Acum dupa atat timp, eu zic ca e mai mult decat normal.

| Ara997 a răspuns:

E foarte ok baiatul asta. E o bijuterie de om. dar daca nu vrei incearca sa evitzi situatiile cand. s-ar putea intampla. adica nu-l pune pe jar, e greu si pentru el sa se abtzina. cert este ca te iubeste, dar nu subestimati puterea atractziei fizice, nu va jucati cu ea.

| ioana2004 a răspuns:

E normal sa gandeasca asa....si e normal sa gandesti si tu asa! Daca el te va astepta pana esti pregatita inseamna ca tine la tine si ca te iubeste pentru ceea ce esti! Nu te ingrijora!