| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-un oras, la un liceu cu profil economic. Vreau sa ma transfer in alt oras, la un alt profil. Singura mea sansa e sa mi schimb domiciliul. Dar cei care gazduiesc elevii de obicei nu iau in spatiu. Asa mi s-a spus. Deci... Cum fac cu schimbarea de domiciliu ca sa ma pot transfera?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa te muti in camin/internat... Nu iti trebuie neaparat domiciliu in orasul in care inveti.

| neutrino a răspuns:

Pentru a te transfera la un alt liceu, intr-un alt oras, nu este obligatoriu sa-ti schimbi si domiciliu. Nu mai crede tot ce ti se spune de oricine, asa pe marginea santului. Ca fapt divers iti spun ca cei ce doresc sa ia in gazda pe cineva trebuie sa-i faca respectivei persoane mutatie de flotant, ceea ce nu se poate daca nu o ia in spatiu.

| Alina230120002016 a răspuns (pentru neutrino):

Nu este obligatoriu. Dar transferul se face pe baza schimbarii de domiciliu. Spui ca initiativa de a ma transfera la un alt liceu din alt oras, prezinta schimbarea de domiciliu in sine? big grin Nu trebuie si o dovada? Ca de exemplu schimbarea buletinului, viza aceea de flotant? Ei ar fi de acord sa ma ia in spatiu? Nu se platesc taxe pentru asta?

| neutrino a răspuns (pentru Alina230120002016):

Citeste bine ceea ce am spus eu. Transferul nu necesita schimbarea de domiciliu.