| StefanCristi a întrebat:

Tpu.ro,, am citit exact ce banuiam dar nu eram sigur eu cred și am impresia că am anxietate socială pentru că îmi este frică să agăț fete în realitate pe care nu le cunosc din cauza frici mele din prejurimea oamenilor! practic îmi este frică teamă de lume să nu mă vadă cum agăț fete să nu îmi râdă pe la spate e cea mai mare frică presimt că creierul meu sar blocat nu aș știe ce să discut maș bâlbâi. deci poate fi anxietate, socială? Pe acest site zice că anxietate socială înseamnă frică de împrejurimea oamenilor adică de oamenii pe lângă tine.

https://www.medicover.ro/......1042,n,295

2 răspunsuri:
| alexandradlr a răspuns:

E posibil. De aia e greu si cu fetele. Noi vrem un baiat sigur pe el care stie ce are de spus. Dar nici parerea altora nu trebuie sa iti pese.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca nu incerci nu ai sanse sa agati!

Si ce daca te resping una, doua, noua... pana la urma tot se va gasi una care sa te placa si sa te accepte asa cum esti, dar neincercand nici macar sa agati nu ai nici o sansa sa reusesti in viata ta sa fii cu cineva.