| Different69 a întrebat:

Trebuie sa precizez rolul cratimei in expresia " Ca tine nu-i nici una ". Dau funda la cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

Rolul cratimei este acele de a ajuta la roistirea impreuna a 2 parti de vorbire diferite pentru o mai buna muzicalitate a textului

| MandarinaRoz a răspuns (pentru cetateanuturmentatkrysty):

Este un fel de prescurtare ar trebui sa fie scris nu este sau nu e.

| Roses a răspuns:

Cratima marcheaza rostirea impreuna a doua cuvinte, ajuta la pastrarea masurii(ritmului) big grin