| Ukkka a întrebat:

Uite,de vreun an si ceva imi place un tip. Tinand cont ca el e mai mare decat mine cu 1 an. sad
Intr-un timp am auzit ca si el ma place,tot imi facea niste gesturi ciudate prin par si in fine. Una din probleme este ca in trecut, o placea pe prietena mea. Iar el a plecat la scoala mea si prietena mea e la o alta scoala.Si azi m-am intalnit cu el si zicea ca unul din motive in care se bucura ca incepe scoala este ca zice el 'Voi cunoaste colege....Si colegi, dar mai mult colege...' Si ce e ce mai idiot lucru este ca cu toate ca el e cu 1 an mai mare decat mine,totusi, e mai mare cu 2 clase decat mine. Automat, l-a dat la scoala la 6 ani.winking Ok,anul asta vom fi colegi de etaj, ambii vom fi la etajul 2. Cum pot sa stiu daca ma mai place? Si cum pot sa ii arat ca si eu il plac. In gesturi discrete,ca sa nu isi dea seama din prima. Help meee! Nu vreau sa se indragosteasca de alta,pentru ca dupa,voi suferi. crying ps,suntemi vecini de bloc si prietena mea e vecina de scara cu el. Help. Vreau sa ma placa, vreau sa stiu. :*

Răspuns Câştigător
| Lorellayy a răspuns:

Buna! Vorbeste in fiecare zi cu el, plimbati-va in parc, intreaba-l ce ii place cel mai mult la o fata sau ce gen de fata ii place. Daca el nu face primul pas va trebui sa ii spui ce simti pentru el deoarece nu o poti tine asa mereu.Ca sa nu se indragosteasca de alta cel mai bine este sa ii spui pentru ca daca nu o faci vei suferi mai mult si vei regreta ca nu i-ai spus. Daca si el te-a placut poate o face si acum, nu ai de unde sa stii daca nu incerci sa ii spui.Succes!

3 răspunsuri:
| Ukkka explică:

Plus ca de la niste fete stiu ca e destul de timid si mai stiu si ca a fost intr-o relatie pana acum. -_-

| Zabbyel a răspuns:

happy sa-l ti doar pentru tine? imposibil sad
sa mi te placa doar pe tine? imposibil crying

| Ukkka explică (pentru Lorellayy):

Sunt destul de timida si imi e greu si sa vorbesc cu el. Il plac dai nu stiu de ce, e un nesimtit practic. Si eu il plac si imi e greu, f greu