| AdelinaMihaela300 a întrebat:

Un fotograf editeaza pozele ( daca da, in ce consta aceasta editare ) sau le pune in album asa originale, needitate?
Dau funda :* URGENTT

3 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Fotografie e o arta si ea,si una frumoasa probabil zic asta fiind una din pasiunile mele.Un fotograf realizeaza pozele si le scoate asa cum ies ele naturale,dar indiferent ce lentila are aparatul,mereu se poate imbunatati o poza indiferent cat de naturala si frumoasa este,depinde de fotograf, majoritatea fac editari/ajustari pozelor, corectand impuritatile de pe fata daca este portret si este cazul, ajustand lumina, umbrele efectul de temperatura si alte aspecte daca este cazul, in asa fel in cat poza finala sa arate cat mai bine dar sa arate ca una naturala fara ca tu sa simti diferenta.In album, in special daca te referi la cel scolar de poze, pozele sunt editate, dar si in general inainte de a fi facut un album pozele sunt ajustate.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| AdelinaMihaela300 explică (pentru SimpleIsCool):

Multumesc frumos! Toate cele bune tie, om bun! :*

| devil32angel23 a răspuns:

Ti le poate edita pe o cana pe un tricou pe o perna ti le poate pune in rama ca tabloul sau sa ti le puna in albim