| EmaEmax a întrebat:

Uniforme scolare, PRO sau CONTRA? Argumentati!

10 răspunsuri:
| ionut1134 a răspuns:

CONTRA arata stupid =]] nu as purta in viata mea

| Iulikutzzaa a răspuns:

Contra

| Cherilyn a răspuns:

Hei!
Eu sunt PRO uniformelor scolare, dar celor simple, camasa alba si pantalon lung.
Dupa parerea mea e aiurea ca toti elevii sa vina imbracati in toate culorile posibile, stricand imaginea scolii.
In scoala e nevoie de o tinuta decenta.
Numai binebatting eyelashes

| Becky97zambarici a răspuns:

Putin din ambele
Pro-fiindca nu mai trebuie sa prierd in fiecare dimineata 3o min in care sa stau in fata dulapului(plin de haine) si sa spun:"Cu ce sa ma imbrac?". Si fiindca fiiecare scoala va decide si vor purta fiecare (scoala/liceu) alt gen de uniforme.Eu sincer daca ar fi sa se fac as vrea cu carouri rosii si fusta scurta.

Contra-fiindca toti vom purta la fel si la cineva poata le va sta mai bine(Si eu vreau sa arat cel mai bine big grin). Si o sa ne confnda lumea :-

| DianaMirela a răspuns:

Unele uniforme, pot fi asortate intr-un stin funck, elegant, si foarte stilat. Mai multe informatii pe 'Poze cu uniforme scolare asortate la moda" Funda! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| ionut1134 a răspuns (pentru Cherilyn):

Ehhh... decent parca ai fi mama... fiecare sa se imbrace cu ce vrea sau sa vina si desbracati [felele]hee hee las-o dr@cu de scoala mai bine sa ii stricam imaginea

| Cosminuțul a răspuns:

Ambele!
Pro : in loc sa iti pierzi timpul ce sa cauti prin dulap ( Doamne, cu ce sa ma imbrac?) si scoala va decide ce uniforma, haine o sa porti zi de zi.
Contra : Toti vor arata la fel nu o sa fie nici unul mai breaz ( Mama ce cool sunt ).
Deci verdictul meu este CONTRA. Salut si un Paste fericit alaturi de cei dragi!

| RamonaIonescu a răspuns:

CONTRA, nu trebuie sa porti uniforma ca sa arati ca te procupa scoala... daca vrei sa inveti, inveti si imbracandu-te cum vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca uniformele sunt stupide dar ele si ajuta pentru. ca elevii sa nu se difirentieze.de ex. daca un copil e mai sarac si nu are haine poate fi barfit etc.

| Jigsaw a răspuns:

Pro.