| Rettard a întrebat:

Urmează să înceapă școala, domnul director a spus să nu mai cumpărăm cadouri profesorilor dar există acei 6 oameni care le iau cadou și te fac să te simți „inferior" laughing. Sunt în clasa a 7-a și nu știu dacă să le iau ceva profesorilor sau nu.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca directorul a zis nu, de ce vrei tu sa treci peste cuvantul lui? laughing
Niciodata nu mi-a placut sa duc cadouri ( si de aceea am refuzat sa mai duc din clasa a 7a ), consider ca au si ei bani si isi pot cumpara singuri o punga de cafea si o ciocolata. Esti a 7a, deja. In locul tau mi-as cumpara pufuleti de banii aia sau reviste. Sunt oameni mari, nu au nevoie de cadouri din partea voastra. Cu atat mai mult daca directorul a zis nu, e si mai bine! Aveti o scuza in plus! Profita de ea! laughing

| Rettard explică (pentru anonim_4396):

Îmi place cum gândești laughing

| Furculingură a răspuns:

Nu le lua nimic.
După părerea mea, profesorii primesc în ziua de azi mult prea multe " atenţii ".
În 5-8 am avut dirigintă şi îi cumpăram câte un cadou de 4 ori pe an: de ziua ei, de 1 martie, de 8 martie şi la sfârşit de an. Icoane stupide placate cu argint. Plus tone de flori. Mie mi s-a părut mereu exagerat, dar dacă toţi colegii dădeau bani, nu puteam să fiu singura care stă deoparte.
Acum am diriginte şi flori nu-i dau pentru că mi se pare un gest greţos de gay. Doar de ziua lui punem bani şi este mai mult decât de-ajuns.