| FreeAndWild a întrebat:

Va rog sa imi ziceti si mie niste trucuri la barn buddy!

Răspuns Câştigător
| laurika890 a răspuns:

Bunahappy
Daca ai caine: Cand esti plecata mai mult de 2 zile si nu ai cum sa dai mancare cainelui, poti muta casa peste gradina si astfel, vecinii nu iti pot fura legumelehappy
Daca nu ai caine: aceeasi modalitate: cu casa

Roaga'i pe vecinii tai sa iti puna buruieni sau gandaci pentru a'i indeparta si astfel mai primesti bani(nu prea multi, dar totusi mai bine decat nimic) si exp si treci mai repede la un alt nivel
Sau poti sa iti mai faci un cont si faci la fel(iti pui gandaci si buruieni.Asa poti pune gandaci altora de pe un cont si sa ii indepartezi cu contul pe care il folosesti pentru a juca.si iar castigi exp si banutzilaughing))
In hambar(sau cum se numeste) unde se aduna recolta sau ce ai furat- nu te grabi sa vinzi daca ai doar 2-3 lucruri pentru ca vei primi mai putini bani.Ai sa observi ca daca ai de exemplu 2. rosiilaughing si costa... 20 de bani si ai sa vezi ca daca strangi 4 nu o sa fie 40... o sa fie mai mult.
Daca ai sau iti cumperi caine, incearca sa il pui intr-o zona unde e greu de vazut pentru ca astfel, vecinii care vor vrea sa fure de la tine nu il vor vedea si astfel vor fi prinsi de caine si tu vei mai castiga niste banuti.
Ps: poti sa il pui in spatele casei si astfel va fi imposibil de vazut iar cand vrei sa il hranesti, doar muti casa, ii dai de mancare iar apoi o muti la loc.

Pana la urma, cainele e cel mai bun(si nu costa deloc o avere)

Bye happy Sper ca te'am ajutat! succes!
Funda?

55 răspunsuri:
| RoooneyThePuf a răspuns:

Sa nu ai vecinilaughinglaughing)laughing
Iti fura plantelebig grinlaughing

| ginamagheru a răspuns:

Pai atunci cand cainele nu are mancare poti fura plantehappy cam atatlaughing funda?laughing

| xtynna a răspuns:

Poti sa faci bani... daca ai un alt cont de hi5 sau mai multe... ntri pe ele si incerci sa furi de la tine continuu(daca ai caine) pana ajungi sa furi. Dai refresh iar banii pe care ii aveai la celalat hi5 ti-i da inapoi iar tu ramai cu o planta sau doua furate si cu O MULTIME DE BANI.Eu avansez foarte repede asa deoarece am acces la 5 hi5-uri si incerc sa fur de pe toate.
Si faza cu casa nu tine pentru ca multi stiu cum sa fure chiar si cu casa pe recolta bafta fundita big grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe id meu vioreldragescu si am sa iti dau un truc bel; ea ce dai la schimb?

| criss06 a răspuns:

Poti fura daca vecinii tai au caine iar cainele are mancare.
Intri pe ferma vecinului,...
Apesi tab si dai de sageti pana pui rama aia galbena pe friends farm jos in stanga langa lupa unde poti sa cautati prietenii dupa nume. dai enter si apare o fereasta mare cu ascunde. apesi pe caine ca sa dispara si nu apesi ok si furi asa. cand ai terminat de furat dai ok si ti se va reincarca fermawinking bafta. funda?:X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bobo2naspa poti sa furi si de la vecinii care au cainebig grin.

| Roxy_6611 a răspuns:

Deci.se poate fura si daca ai caine:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu faci nimic aaaaa jaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate fura chiar daca are caine (si daca are mancare) sau daca pune casele peste teren deci nu exista decat o metoda pentru a nu iti fura cineva recolta renunti la vecini laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge fazaaaaa cu tab.ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum zice criss06:*. Fonditsa`?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai da nu mere faza cu ascunde da error

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum treci mai repede la nivele?
pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza pasii winking Si vei reusii!

Succes happy

1. Te duci la ferma unui vecin.

2. Apesi tasta "TAB".

3.Iti apare un dreptunghi galben.

4.Cu ajutorul sagetelelor, duci dreptunghiul galben acolo unde scrie "Friend's Farms".

5. Apesi tasta "ENTER".

6.Iti apare o fereastra cu mai multe obiecte.

7. Dai click pe caine, DAR NU APESI NICI "OK", NICI "X"!

8.Iei manusa neagra si furi.

9. Dupa ce ai terminat de furat, apesi "OK" sau "X".

10.Nu uita sa maresti imaginea ca sa poti vedea toata plantatia

Va aparea o Eroare la final dupa ce ati dat "x"sau OK dar asta nu cred ca incomodeaza pe cineva

| ZIkkoo a răspuns:

Faza cu tab si dreptunghiul merge si pentru barn buddy la hi5?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am caine si tot mi se fura din recolta? cum face asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai merge faza cu TAB si triunghiul galben

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum mut casa pe gradina la barn buddy

| Nimeni_8479 a răspuns:

Deci. daca ai multe monede, iti iei trifoi de toate, sau. sa ai MULT trifoi. Plantezi continuu. adica eu joc de o saptamana si deja sunt la lv 24. Am luat circa 1200 de saci de trifoi rolling on the floor Daa. multi bani, in fine. Poti fura si cu caine. Nu ajuta la nimic! Sau, daca stii parola unui/unei prieten(e) Poti intra pe hi5ul sau si sa te adaugi la prieteni lui, asa iti poti pune buruieni si gandaci, apoi le inlaturi tu! Sau sa iti furi daca ai caine, pentru ca banii pe care ii pierzi pe hi5ul (prietenei/ prietenului) Ii castigi tu, si iti poti cumpara mai multe chestii...

Daca ai vaca, porc, oaie. tablita d'aia si Etc. poti castiga experienta pe muls si curatat. In fine sper ca te-am ajutat. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa furi si daca cainele are mancare:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia cu Tab nu am inteleso unde pun dreptunghiul galben pe lupa sau langa pe refresh ca nu ai cum sa pui pe friend's farm va rog spuneti-mi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza cu tab nu am prea inteles-o. daca prima data pe tab apoi pe lupa imi arata sa caut un prieten.nu imi apare nici o cheste mare cu obiecte. ce fac apoi? spuneti-mi plsss.ca nu stiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa furi iti schimbi data la calculator cu o zii inaintee. dupa ce ai furat schimbi data inapoi iesi de tot de pe ferma si apoi intri din nou pe ferma
sper sa-ti fie de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereti mah cu trucurile astea ca nu merge aproape nici unu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum mut chenaru galben pe farm ca nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi apare dreptunghiul galben dar nu pot sa il pun acolo la friend's farm...cryingatat m-am chinuit... daca vrea cineva sa imi zica ce nu am facut bine sa dea add la ekzane@ymail.com

| alinpocris10 a răspuns:

Toate trucurile cu TAB nu mai merg 2 si singurele

Daca are casa etc toate prostiile alea puse peste recolta dai clik dreapta calitate dau low... mai dai sa intri la prieten odata si dai high si dispar alea

Al doilea sa adaugi prieteni din lista fara aprobarea lor.
Nu sunt trucuri ilegale dar cel putin merg.
Faza cu data de cand au dat update si au trecut la versiunea V2 nu mai merge mai nimic

http://www.hi5.com/......pCanvas.do

Intri pe fiecare profil al celor care joaca barn buddy (prietenii tai din lista, daca nu ai ii adaugi ca prieteni)
si sus in bara iti apare linkul respectivului profil, de ex.:

http://www.hi5.com/friend/p123456789-...

Din link copiezi numarul: 123456789 fara litera p, doar numarul

Deschizi o pagina de internet si copiezi linkul de mai jos noua pagina web, iar dupa "r":" copiati numarul de mai sus "

http://www.hi5.com/......pCanvas.do

apoi Enter... astepti sa se incarce jocul, si ai inca un prieten in plus :)

| alinpocris10 a răspuns:

Sper ca iti este de ajutor ce ti-am zis... pe graba dar sigur merg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care joca barn buddy dati add la vecini numele DhdBiiz TaMer si contactati-ma la ID:tamerventus si emeilu care mi-am facut cont moroiutamer@yahoo.com