| FreeAndWild a întrebat:

Va rog sa imi ziceti si mie niste trucuri la barn buddy!

Răspuns Câştigător
| laurika890 a răspuns:

Bunahappy
Daca ai caine: Cand esti plecata mai mult de 2 zile si nu ai cum sa dai mancare cainelui, poti muta casa peste gradina si astfel, vecinii nu iti pot fura legumelehappy
Daca nu ai caine: aceeasi modalitate: cu casa

Roaga'i pe vecinii tai sa iti puna buruieni sau gandaci pentru a'i indeparta si astfel mai primesti bani(nu prea multi, dar totusi mai bine decat nimic) si exp si treci mai repede la un alt nivel
Sau poti sa iti mai faci un cont si faci la fel(iti pui gandaci si buruieni.Asa poti pune gandaci altora de pe un cont si sa ii indepartezi cu contul pe care il folosesti pentru a juca.si iar castigi exp si banutzilaughing))
In hambar(sau cum se numeste) unde se aduna recolta sau ce ai furat- nu te grabi sa vinzi daca ai doar 2-3 lucruri pentru ca vei primi mai putini bani.Ai sa observi ca daca ai de exemplu 2. rosiilaughing si costa... 20 de bani si ai sa vezi ca daca strangi 4 nu o sa fie 40... o sa fie mai mult.
Daca ai sau iti cumperi caine, incearca sa il pui intr-o zona unde e greu de vazut pentru ca astfel, vecinii care vor vrea sa fure de la tine nu il vor vedea si astfel vor fi prinsi de caine si tu vei mai castiga niste banuti.
Ps: poti sa il pui in spatele casei si astfel va fi imposibil de vazut iar cand vrei sa il hranesti, doar muti casa, ii dai de mancare iar apoi o muti la loc.

Pana la urma, cainele e cel mai bun(si nu costa deloc o avere)

Bye happy Sper ca te'am ajutat! succes!
Funda?

55 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la lvl 210 si am caine dar de cateva ori am gasit furate plantele desi cainele avea mancare.trebuie sa fie un truc ceva p care noi nu_l stim.in fine Fonditsa?

| ChypS a răspuns:

Cel mai bine e sa nu ai vecini ca nu iti poate fura nimeni eu am lvl 77big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai poti fura si atunci cand nu are cainele mancare sau cand se intoARce cu spatele happy funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna vreau si eu sa fur la bar budi v3 va rog sunetimi si mie cum se fura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot pune pe friends farm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care merita funda cu adevarat era DarkValer foarte buna metoda merge felicitari si multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba poti sa furi daca ai casa pe gradina ba am furat de multe ori asa cu casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia fi atenta daca ai 3 oi si 2 porci cand apesi pe oaie sa iti dea xp apasa repede si pe porc si se dubleaza xp-ul la oaiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plzz bagati ma la prieteni http://www.hi5.com/......pCanvas.do

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu costa o avere dar trebuie sa ai prieteni ca sa il cumperi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dai ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de obicei îmi ascund câinele ca să nu vada dacă are mâncare.
Dacă vrei să treci mai repede nivelul planteazăti flori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca cineva are casa peste fructe... dai clik dreapta si o sa vezi
ca undeva mai jos va scrie Quality dai acolo si o sa mai scrie Quality Low apesi pe Quality Low si poti muta casa daca nu are caine si ii poti fura, dar asta desigur daca fructele sunt facute cam atat am de spus si sper ca te-am ajutatkiss big grin Imi dai fundita?smug

| f1r3TiG3R a răspuns:

Pasul 1. Pai fiti atenti aici sa zicem ca va faceti 20-30 de vecini nu e un lucru rau de loc in primul va luati un caine sa nu va fure plantele dar va suger sa in puneti in spatele casei sa hambarului sa nu vil vada ok.

pasul 2. Incepeti sa ajutati vecenii sa le udati plantele sa le pliviti buruienile sa le daci gandacii jos de pe plante nu merge daca le puneti voi si asa veti obtine mai multe monede si experienta.

pasul 3. Acum incepeti sa furati de la ei daca nu au caine e foarte simplu dar aveti grija sa nu aiba cainele ascuns ca atunci v-ati ars,
daca au caini toti asteptati sa nu mai aiba mancare e mai bine sa furati seara, daca unele plante nu sunt crescute complet sau daca mai au o ora sa doua asteptati sa creasca complet sau va mutati la alt vecin care au deja crescuta si cainele mai are mancare cam pentru doua minute asteptati si asa furati ca lumea si inca ceva daca aveti de exemplu doua banane in hambar nu va grabiti sa le vendeti adunati si nu va prea chiniuti sa cumparati plante la cultivati la voi in gradina ca n-are rost.

pasul 4. mai adaugati vecini nu-i nevoie sa le trimeteti invitatii
ii puteti adauga direct prin linkul urmator
http://www.hi5.com/......pCanvas.do

ati observat ca fiecare prieten al vosrtu are un numar de (ex: p12345678) ei bine copiati acel nr fara litera p aici {"r":"12345678","src":"refurl"} in locul nr 1234567 desigur ca nu o sa va apara cu 12345678 o sa va apara cu nr vostru de (ex:24654576)
apoi dupa ce ati copiat nr dati enter si asteptati sa va incarce si porneasca jocul si gata o sa mai aveti un vecin si puteti face asta mereu dar nu nu merge cu prieteni de la alti prieteni ati inteles voi

va urez la toti bafta
si sper ca vam ajutat
va rog funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge nimic din ce tot vorbiti voi acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da nu merge nici un truc decat ala cu casa lasa-ma frate mai bine scriati cum sa castigi niste credite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebarebig grin cine ma ajuta? va rog... urgent!laughing
nu pot sa intru in hambar. dar de ce?
cum pot intra?
pe unde?
cum?
va rog...big grin
id: rebella_angel42 va pup!:*
:X:X:X va rog...sa ma ajutati cu ceva, da?!?!?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sfatul meu este cand vecinii isi planteaza legume, fructe si nu au caine tu le poti fura intrii la ei in gradina te uiti bine sa nu aiba caine ca iti ia bani si dai cu manusa pe legume, fructe si toti banii iti revin in cont gramada asta este sfatul meu furale e cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma dar cand am incercat sa sur m-a prins cainele dar nu il vad nicaieri cum fac sa-i dau demancare ca nu il vad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu merge chestia cu TABsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropa fundita acw a bagat sa poti sa ascunzi cainele sau daca vecinii tai ai caine apasaTAB pana iti apare un partat galben pe el si astepti un min si se ascunde cainele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uda si stopeste la vecini si iti va da bani si experienta

| roberta_9285 a răspuns:

Pentru trucul cu furatul cand cainele are mancare unde scrie FARM FRIENDS ca nu gasesc:@

| cosma28a a răspuns:

Cine are nevoie de ajutor si de monede hi5 add cosma28a

| abdybagavecini a răspuns:

Eu stiu sa bag prieteni sa va invat pasul1.intrati in barn buddy pasul2.intrati in alta pagina pe hi5 l aprieteni si intrati pe hi5 lu un prieten si sus acolo scrie www si ceva mai departe are un cod dati copy pe tot codul si apoi dai paste sus la tine la burn buddy apoi dai un refresh pagini la burn apoi il ai in lista :)