| meryy11 a întrebat:

Va rog zicetimi povestea voastră de dragoste, primul sărut povesti dinastea sau site-uri va rog funda la cea mai frumoasa si frumos explicata aducă nu asa pe scurt...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost odata ca niciodata o fata si un baiat. Nu pot sa zic ca mi-a placut de ea din prima clipa din care o-am vazut, sau din primele momente cand am vorbit dar, ea a facut primul pas. Venea la mine in clasa (eu a 11-a, ea a 9-a), se baga inseama cu mine pe facebook si la scoala, cand ne vedeam venea la mine in brate si ma striga cand ieseam sa o astept. Faza e ca am inceput sa vorbim si apoi sa vorbim, iar dupa aceea am vorbit iar; prin mesaje, fb sau la scoala si a inceput sa imi placa de ea, in fiecare zi mai mult si mai mult. Dupa ceva timp i-am spus ca o plac mult, ceea ce stia deja. Mi-a spus ca si ea ma place, ne intelegem foarte bine dar nu vrea o relatie acum. Dupa 2 saptamani, era cu un baiat, cu alte cuvinte, ea face primi pasi, eu continui, incepe sa-mi placa, ma chinui sa fac sa mearga stiind ca ma place si apare Fat frumos din lacrima si o "vrajeste" in 2 zile.
Asazisa relatie a durat vreo 3 saptamani dupa care s-a trezit ca mai exist si eu. Bineinteles ca au urmat "abordari" pe fb, mesaje sau la scoala, ca si cand ti-ai cheltuit toti banii si iti amintesti ca in pantalonii de la spalat ai 50 de lei. Evident eu, idiotul, rezist cam 3 zile dar dupa aceea incep sa vorbesc din nou cu ea.

Era o zi blestemata de iarna si lucrurile intre noi se reparasera si aratau promitator. Eu nu mai stiam pe unde mi-e clasa, pentru ca mai mereu eram la ea in clasa, ii stiam orarul, colegii, profesorii, notele, mai trebuia sa-mi spuna cand e "pe rosu" si puteam sa ma consider informat. Asadar, aveam ora libera, la fel si ea. Imi iau un coleg cu mine si ii fac o vizita. Eu in banca la ea, o tineam de mana, ne uitam unul la altul, vorbeam si zambeam, in timp ce colegul pe care l-am luat cu mine le spunea bancuri celor de-a noua. (cel putin asa mi-a zis pentru ca eu n-am auzit nimic, poate doar clopoteii de nunta).:La un moment dat, i se face frig si eu, ca un cavaler, un domn si un gentileman, ii pun fularul meu si o pup pe obraz. Ne uitam unul la altul, moment in care ma apropii mai mult ca s-o sarut pe bune, si evident cineva trebuia sa ne intrerupa. Acel cineva era minunatul meu coleg care imi spuse ca a venit profu de informatica si a spus ca cine nu e in clasa in 2 mim il lasa corigent. Eram pe cale s-o sarut pe fata pe care o placeam enorm, cu care m-am chinuit un an intreg, lucru care il stia foarte bine si nu imi explic cum de a fost atat de idiot crezand ca imi pasa de medie sau de nu stiu ce profesor, de pacea mondiala sau de invaziile extraterestrii. Am plecat la ora, moment in care tot ce facusem de doua zile s-a dus de rapa, fata s-a suparat, mi-a luat inima cu ea...si fularul. Degeaba am incercat eu, sa spun sa-mi dea fularul inapoi la un suc, pentru ca fata era de neclintit.
Dupa vreo doua saptamani, timp in care nu am vorbit si eu m-am obisnuit cu ideea ca fata e prea complicata si necesita prea multa bataie de cap, avea sa aiba loc minunatul program de ziua scolii, cu scenete de craciun si alte prostii. Cum clasa noastra nu se implica in nimic doar daca se castiga ceva, nu am participat, noi urma sa fim printre publicul "numeros". Cum "fosta mea iubire" era clasa a noua, ei erau cei care deschideau "petrecerea" cu o sceneta. EA era craciunita, imbracata in rosu (culoarea tuturor fanteziilor mele), eu intr-un colt al sali privit discret de EA, fapt sesizat de prietenii mei care veneau unul cate unul sa-mi spuna ca "se uita la tine". Si da, era adevarat, se uita la mine vroia sa se asigure ca o vad imbracata in rochita scurta, fapt care imi pasa atat de putin, incat gasisem mai interesant sa ma joc cu un gandac gasit pe jos. La un moment dat ma uit pe scena, urma sa isi spuna replicile fiind mai emotionata de prezenta mea deacat a intregi sali. La sfarsitul programului, fiind craciunita, ea trebuia sa imparta ciocolata (asazisul cadou de craciun din partea scoli) tuturor celor din sala si evident era o inghesuiala de neimaginat. Eu stateam in acelasi colt, o vedeam cum ma cauta in multime, era nerabdatoare sa vorbeasca cu mine si sa imi dea ciocolata. Am asteptat pana cand a terminat de impartit. I-am lasat pe toti sa iasa, mai ramasesem eu, EA, si "organizatoarea balulului ", profa de romana. Am asteptat sa iasa toti, ca sa pot vorbi cu ea. Nu cu EA, ci cu ea, cu dansa, profa de romana. Am trecut pe langa EA, fara sa o privesc macar, am mers la profa de romana care vroia sa-mi spuna ceva sa le transmit colegilor, si anume ca va lipsi saptamana viitoare si ne ruga sa nu-i facem prea multe probleme. Dupa ce mi-a spus, m-a intrebat daca mi-am luat ciocolata. Am zis ca nu vreau, sa i-o dea altcuiva.Ea statea in tot acest timp si ma privea cu ciocolata in mana. Am plecat nepasator, m-am intalnit cu niste colegi la o cafea pentru ca urma vacanta de iarna. Faza e ca nu imi mai pasa, m-a obisnuisem sa ma ignore si era mai bine asa. Ajung seara acasa, ma pun in pat si incep sa imi amintesc de tot ce fusese intre noi, de privirile discrete de azi, de cum am plecat, de ce-o fi simtit, de cum clipeste cand vorbeste cu mine si de mersul ei atat de amuzant si ciudat dar totodata perfect.
A urmat vacanta de iarna, mai lunga ca oricand, numaram orele pana la inceperea scolii. Si incepuse in sfarsit. Pana la vacanta de vara lucrurile intre noi mergeau perfect, ne intelegeam minunat, ca niste simpli prieteni, fapt cu care m-am obisnuit, nu imi era indiferenta dar nu aveam chef sa ma implic din nou pentru ca eram implicat in altceva. Prin februarie intalnisem fata perfecta. O fata frumoasa foc, cu simtul umorului, avea intotdeauna vorbele la ea si cel mai important, o placeam mult. A fost una din cele mai frumoase perioade din viata mea de pana atunci, un cuplu real, format fara facebook, nu am intrebat-o si nu m-a intrebat niciodata daca vreau sa fiu cu ea, sau invers, totul a venit de la sine, avea acel ceva care ma facea sa zambesc. Relatia cu ea a durat 6 luni, ne-am despartit la sfarsitul luni iunie fara nici un fel de cearta sau alte prostii.
Era sfarsitul lui iulie si am fost la o petrecere data de un coleg care cica sarbatorea obtinerea permisului de conducere. (Din a 3-a incercare). Acolo am vazut-o pe EA, statea si se plictisea, parea trezita din somn, fara chef de petreceri. Am schitat cateva zambete unul altuia, ne-am privit si ne-am ignorat reciproc. Peste vreo doua zile am plecat cu varumiu in sat sa-l ajutam pe bunicu cu sacii de grau. Cum am muncit toata ziua si bunica nu era acasa sa ne faca ceva sa mancam, am primit 50 lei fiecare sa ne luam ceva sa mancam. Am ajuns in oras, ne-am oprit la un fast food, am comandat si ne-am pus sa mancam. La cateva minute vine EA, se opreste in dreptul mesei noastre, se uita la mine, ne salutam si pleaca la alta masa. Cum era singura merg sa stau cu ea unde am vorbit despre tot ce a fost intre noi, i-am spus din nou ca mi-a placut mult ea spunandu-mi ca ii e dor de mine. La un moment dat apare cel caruia i-am ocupat locul, doar nu a venit singura, il astepta pe tasu care venise si se puse in celalalt capat al mesei. Faza amuzanta e ca eu stateam langa ea, ea se uita in jos, eu ma uitam la ea, de la 2 cm de ea, continuam sa vorbesc cu ea, nu mi-a pasat de tasu care se uita la noi ca la pomu de craciun. Inainte sa plec, am pupat-o pe obraz cu tasu de fata, dar diferenta de acum 7-8 luni cand am facut acelasi lucru era foarte mare. Daca in trecut de abia imi mai gaseam cuvintele, transiram si roseam, acum ma simteam relaxat, ca si cand as fi pupat-o pe bunica.Pana la urma, de ce sa simt ceva? Era prea tarziu, nu-mi mai pasa, mi-a luat ceva dar mi-am dat seama in sfarsit ca fata nu merita efortul Ajung acasa, imi scrie pe fb ca s-a gandit mult la noi, si ar vrea sa incercam sa fim impreuna. Ce sa fac? Era mai usor sa spun ca am uitat-o cand stiam ca nu simte nimic pentru mine, dar acum? Fata cu care m-am chinuit un an de zile, fata care ma facea sa zambesc, fata care imi placea enorm imi spune ca si-a dat seama ca ma place mult si vrea sa fim impreuna. Eu? Eu stateam si ma uitam la monitor, uimit si confuz. M-am gandit la tot ce a fost si ce n-a fost intre noi, incercam sa-mi amintesc de ceva care sa ma faca sa spun da, dar imi tot aminteam o faza pe care i-am si spus-o. I-am spus ca o plac, ne intelegem bine, dar nu vreau o relatie acum. Evident nu a spus nimic, doar nu vroia sa transpire "luptand" pentru ceea ce cica simte si mi-a dat block.
Am fost la nunta unei rude unde am intalnit-o din nou. Nu stiu cum se face ca dam nas in nas la fiecare eveniment dar a fost si ea acolo. Purta o rochie rosie, foarte draguta, mulata pe corp, chiar daca cica nu mai simteam nimic pentru ea, pot sa spun ca a fost cea mai frumoasa fata din sala. Am ajuns acolo, singur, prima mea nunta la care merg singur, preferam un somn in loc de aceasta, dar am acceptat la insistentele parintilor care imi spuneam ca am aproape 18 ani si ii las pe ei sa mearga la nunta. In fine, cum spuneam, am ajuns acolo, ne-am uitat unul la celalalt vreo 2 minute, era oarecum interesant si amuzant ca ne vedem din nou. In momentul in care am incetat sa visam, ne-am uitat rapid fiecare in alta parte. Cum eram singur fara nici un prieten, nu am avut parte de cine stie ce distractie. Era undeva pe la ora 3, eu aproape dormeam, pana la un moment dat cand vine mirele la mine si ma intreaba ca ce fac. Ii spun ca nu cunosc pe nimeni deci nu prea am ce sa fac.Imi zice sa vin cu el. Ma ridic plictisit de la masa si merg dupa el. Ma duce la masa unde era EA, si ne face cunostinta la care eu ii spun ca ne stim iar el imi spune: Parca ai zis ca nu cunosti pe nimeni, hai rapid, cand vin inapoi sa va vad la dans. Pleaca. Ma pun langa ea, o intreb cum este, imi zice scurt bine, o intreb daca e suparata pe mine, nu imi zice nimic. O iau de mana si o intreb daca vrea sa danseze si din nou, nu imi zice nimic. Stau putin si vreau sa plec la care ma ia de mana si ma intreaba:

-Vrei sa dansezi cu mine doar pentru ca a zis Marius sau e altceva?

-E altceva.

Mergem pe ringul de dans, era melodia lui Brian Adams-I will right were waiting. Nu stiu daca a cantat-o de mai multe ori, sau daca s-a incurcat si a luat-o de la capat dar mi se parea ca timpul sta in loc. Am dansat, la un moment si-a lasat capul pe umerii si ne priveam in ochi la care imi spune: Nu stiu daca te plac doar de ceva luni sau daca mi-ai placut din prima clipa, dar vreau sa fac ceva, ceva ce simteam de mult timp. Si ma saruta... Adevarul e ca era ceva ce si eu simteam de mult, pe care nu am ascuns-o dar dupa cat m-am chinuit cu ea, imi placea sa cred ca nu simt nimic, era mai usor. M-am uitat la ea si am sarutat-o si apoi am sarutat-o, iar in tot timpul acesta o sarutam; pana cand aud o voce care spunea: Hai ca mai facem o nunta! Atunci am deschis ochii si am vazut o sala intreaga care se uita la noi, si nu imi amintesc sa ma fi simtit atat de stajenit in viata mea. In fine, momentul a trecut, pe la 5 dimineata am plecat. Am condus-o acasa, a insistat sa vin cu ea, sa ma prezinte tatalui ei. Ajung la ea in casa, ma ia in brate si ii spune lu tasu ca e foarte fericita si ca suntem impreuna, evident, tatal ei mai fericit ca noi doi la un loc. Am mers in camera ei unde am pus-o in pat, am invelit-o, am sarutat-o si am plecat. Cand sa plec, vine la mine, ma mai pupa odata si imi spune sa mai stau putin sa-mi dea ceva. Se duce la dulap, cauta bine si vine cu un fular. Era fularul care i l-am dat acum 8 luni. Evident i l-am lasat ei, am pupat-o si am plecat.Am ajuns acasa, nu am dormit nimic, stateam si visam cu ochii deschisi. Pentru prima data in viata mea nu mai aveam cuvinte, eram SAH-MAT.

Cam atat cu My First Realy Love. Sper că e destul de lungă pentru tine.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa revii peste 2 saptamani cu "continuarea. cand iti da papucii din nou laughing. serios acum, chiar crezi ca o sa ai o "relatie sanatoasa " cu un du-te vino ca ea? ce naiba. nu stiu care e mai tembel, tu ca te prosteste cum vrea sau eu ca am citit toata telenovela asta.

| Paradiseee a răspuns:

Pai a mea e asa.
Mam cunoscu cu el pe net.Il cheama Sergiu.Era o simpla zi din anul 2012 cred ca era prin luna februarie pe la sfirsit.Deci stateam eu pe net si acolo intro parte unde scrie ''Va cunoasteti?'' a aparut pagina lui de profil.Am vazut dar nu am tras atentia, apoi a doua zi fix la fel si a treia zi cind iarasi l-am vazut miina singura parca a pus miina pe soricel si la invitat in prieteni.Am intrat si m-am uitat pe la poza, mi-a placut deodata dar avea prietena si imi era atit de ciuda. Apoi el mi-a dat acceptare si mi-a pus note la poze eu asa voiam sa vorbesc cu el si vazind asa situatie am luat si mam folosit de ea i-am scris un mesaj ''Salut, multumesc de note(si un smiley care da din ochi). Apoi el mi-a raspuns cu placere si de aici sa inceput vorbele.Am inceput a vorbi din ce in ce mai aproape si ne jucam si in jocuri.Itr-o zi el mi-a pierdut un joc si a pus poza mea pe profil la el pe principala timp de o saptamana, trecind o saptamana eu i-am spus sa o stearga ca nu cumva sa vada prietena lui si sa inceapa la mine cu vorbele dar el a spus ca o lasa ca asa vrea a stat foarte mult. Apoi el cind se duce acasa(el locuia in sat dar invata in oras de-am de profesie)se ducea la verisoara lui si lua telefonul ei si ma suna(eu aveam unite)asa vorbean ore intregi.Tin minte cum odata steam afara si mam intins pe prag si ma uitam la stele si el fix la fel.Pe urma el a spus ca deja nu mai intra pe net si eu i-am dat numai o intrebare ''Dar la mine te-ai gindit?" el mi-a raspuns ca asta e pentru mine(ca vrea sa se desparte de prietena lui si nu stia cum sa nu o obijduiasca nici pe ea ca oricum nu vroia sa ii faca rau)Eu asa m-am suparat ca n-o sa mai pot vorbi cu el pe net si intr-o zi ma uit ca imi vine mesaj de la o colega de clasa de al lui si am vazut ca vorbele sunt aproximativ cum scrie el si cind colo chiar era el.A cerut de la prietena ceea sa intre de pe siteul ei si sa se scrie cu mine numai cu mine.Asa am inceput si mai din strins a vorbi si iata ca intro seara am terminat noi sa vorbim pe telefon si eu i-am scris mesaj sa intre pe net urgent ca am de vorbit cu el(nu ii puteam spune pe telefon imi era rusine)el m-a sunat si mi-a spus ca nu are de pe ce intra si sa ii spun pe telefon eu i-am spus ca nu pot pe telefon si sa caute de la cineva si sa intre urgent pe net Ei in fine a gasit el de; la cineva un telefon si a intrat pe net eu i-am scris asa ceva: "Am vrut sa-ti spun demult ca te iubesc, me-ai placut de la prima vedere cind te-am vazut pe poze'' El mi-a raspuns ca nu putem fi impreuna eu am inceput a plinge si m-am dus la culcare.A doua zi dimineata am intrat pe net si serios sa-ti spun cind am vazut un mesaj de la el am rams portret era as de lung si acolo mi-a scris totul.Mia scris ca si lui i-a placut de mine deodata ca tot timpul asta se gindea doar la mine si cel mai umitor a fost ca cu ceva luni in urma cind nici nu ne stiam el m-a visat si m-a vazut in vis mi-a vazut chipul si eu tot nu inteleg cum e posibil sa m-a vazut cind el nici nu ma stia atunci. Apoi el a spus ca vine la mine A venit la mine intr-o duminica eu tin minte ca atuncea ai mei se gateau de petrecerea lu fratele meu la armata si faceau rachiubig grin eu imi faceam temele si el taman mo sunat ca sa es in centru.Iam lamurit eu cum sa nimereasca la locul potruivit si mam pornit.Am ajuns acolo dar nu era nimeni asa m-am speriat ca mo amajit ca cui ii trebuiesc eu si mai ales ca el o venit la mine cu bicicleta. Tucma incepeam a plinge si cind mam intorc acolo era el.Si aici e cea mai neplacut amintire pentru amindoi eu numa m-am intors si l-am vazut pe el si mam blocat nu stiam ce sa zic(daca eu niciodata nu m-am intalnit cu un baiat )si i-am zis ''Da esti nebun"ma urasc singura pe mine de ce am zis. Am vazut ca s-a suparat si normal apoi ne-am asezat noi el pe bicicleta in fata mea dar eu pe monument si stateam la o departare cam de doi pasi asa normali... Apoi pe mione ma incepea a durea ochi nu stiu ce era si el o zis da sa ma uit cei cu el mie imi era rusine si am spus ca totul e bine ca nu trevu apoi iar asa si iar am spus ca nu trebu, apoi cea mai oribila amintire ca a venit nisteat fete si o stat cu noi vo jumate de ora noi si asa si asa ca sa inteleaga ele sa se duca ca noi vrem sa vorbim da ele nimic in fine s-au dus(cel mai important am uitat sa spun el a venit la mine sa ma vada si sa se indeplineasca un joc care la pierdut trebuia simplu sa ma sarute pe obraz)apoi o fata din clasa mea a venit si mi-a zis sa ne ducem mai pe urma sa ne facem poze ea s-a dus acasa si a venit inapoi apoi ma astepta mai departe oleaca el a spus ca da sa imi indeplinesc porunca si eu am spus ca alta data si asa n-am despartit fiecare pe drumurile noastre si serios asa ma uitam in urma si am vrut sa ma duc sa ma pupe pe obraz dar nu am indraznit. Apoi sear am inceput sa il sun dar el nu-mi raspundea si asa de vo 10 ori apoi mi-a raspuns si mia lamurit ca s-a suparat ca eu i-am dat impresia ca nu mia pacut de el si mia inceput a povesti ca pe drum pina acasa se tot giondea si sa zis ca u ei nu i-am placut" si lo batut tocu oleaca si mi-a dat mie intrebarea "Tu ma placi" eu meam cerut scuze de tot si i-am spus ca intr-adevar il plac foarte mult dar asa s-a intamplat ca nu m-am intalnit nici cu un baiat si nu stiam ce sa fac si ce sa spun. Apoi tot asa a trecut inca o saptamana si cind iarasi sa vina la mine eu i-am dat intrebeare"Da noi ne intalnim?" el mi-a raspuns ca "DA" eu i-am spus ca "Parca tu nu me-ai propus intilnire"atunci el mi-a propus intilnire si de pe 1 aprilie am inceput oficial a ne intilni..SAm esit de 1 aprilie la intilnire cu el si amindoi ne dam seama ca azi e ziua glumelor si amindoi odata am intrebat"Da tu stii ca azi e ziua glumelor?'' si atunci am spus ca nici unul din nou nu face farse azi si nici asta n-a fost farsa si nici pe viitor nu face cu asa ceva.Primul sarut a fost pe nas,apoi pe jumate de buza apoi pe buze chiar asa era de fericita si apoi sau inceput toate intilnirile, certurile, fericirile, fluturasii, si altele..Suntem impreuna deja de 2 ani 5 luni si 21 de zile in care suntem cei mai fericiti necatind la aceea ca ne certam oricum ne certam pentru ca ne pasa si oricum ne iertam unu pe altul.Ne iubim foarte mult si avem deja planuri pe viitor..Ambii suntem increzuti ca vm fi mereu impreuna.Ne ajutam mereu si suntem alaturi unul de altul.Aceasta e povestea noastra de dragoste..Sunt multe inca momente si sentimente pe care asputea sa le spun dar me-ar trebui zile sau luni chiar sa scriu totul..Asta e cea mai important. Asta e povestea noastra de dragoste si sper ca te-a placut.
Fundita?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TuDorEL96):

laughing, daca e un lucru care ma amuza, e faza la urma cu sarutul "minune" ca ai uitat de toate. m-a facut sa rad ca la o telenovela iti dai seama laughing si stai ca ma amuz iar, ca mai e cineva cu "dragostea vietii", to be contined

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TuDorEL96):

Uita ce am zis, dupa 10 randuri deja ma plictisesc laughing.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TuDorEL96):

Daca era o poza cu una "nud" poate dar asa, slabe sperante. sau o poveste erotica, nu una de parca aveati 12 ani fiecare tongue

Răspuns utilizator avertizat