| bianca898 a întrebat:

Vi s-a întâmplat vreodată în viața voastră să aveți o stare când aveți depersonalizare și simțiți ca nimic nu mai are rost în viață sau ca n aveți chef de nimic?

9 răspunsuri:
| AndaAlexandra a răspuns:

Categoric. E normal. Câteodată simțim nevoia de a lua o pauza de la viață, când nu ne mai regăsim și nu mai înțelegem încotro ne îndreptăm. E o fază

| bianca898 explică (pentru AndaAlexandra):

Și cam când se va opri această fază?

| AndaAlexandra a răspuns (pentru bianca898):

Depinde de tine cat va ține. Trebuie sa te hotărăști daca vrei sa ramai in aceeași stare sau vrei sa mergi mai departe. Caută să faci orice face sens pentru tine. Orice. Trebuie sa fie ceva.

| vs24636 a răspuns:

Daa! Chiar de multe ori. Sunt situați în care am impresia ca nimic nu e drept pentru mine și parcă vin din ce în ce mai multe probleme. Încerc să mă controlez și să mă liniștesc cu gândul ca e doar o zi nasoală și ca va trece toată perioada asta cândva.

| Furnicuta000 a răspuns:

Am trait o stare de depersonalizare, nu cred ca ai trait chiar asa ceva pentru ca e cel mai nasol sentiment posibil

| LisaJulie a răspuns:

Da! Dar a fost o stare care a trecut repede pentru ca m-am gândit ca mai am multe lucruri de făcut și viața mea abia a început

| Violleta2022 a răspuns:

Celor sanatosi nu li se intampla asta, doar celor cu boli si tulburari mentale.
Ai fost la medic pentru o consultatie si evaluare corecta?
daca nu, atunci este cazul sa mergi cati poti de repede.
Santate multa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| MarianWLF a răspuns:

Se intampla si la oameni mari nu o asculta pe doamna vio care face din tantar armasar, nu te trezesti in fiecare zi cu zambetul pe buze, nu te simti in fiecare zi la fel de odihnita, clar sunt zile cand nu vrei sa vezi pe nimeni si stai doar in pat la un serial ceva, e perfect normal, important e sa nu faci un obicei din asta indiferent de ce suparari ai, pateam mai des cand eram mai tanar intre 14-18 ani, ascultam muzica trista si mai rau faceam laughing, acum foarte rar, doar sa se intample ceva apropiatilor mei Doamne fereste sau ceva asemanator, in rest nu prea.