| Giinger a întrebat:

Voi ce parere aveti big grin Plansul este o dovada de lasitate sau de putere?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

În niciun caz de laşitate. E o stare indusă de sentimentul de neputinţă în faţa unei adversităţi pe care nu o putem depăşi.O frustrare dacă vrei. SE declanşează şi funcţie de tăria interioară a fiecărui individ. Şi, în oarece măsură aduce şi o stare de uşurare, de împăcare cu dificultatea în care te afli sufleteşte.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uneori plangi de durere si in alte ocazii plangi de fericire sau cand razi mult, asa ca plansul e si de bine si de rau.

NOname
| NOname a răspuns:

Plânsul este o descărcare emoțională, o reacție umană și firească. Nu cred că are vreo legătură cu putere sau lașitate.

| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Giinger!
Dupa parerea mea nici una nici alta, din punctul meu de vedere plansul este un mod de a te descarca, ca dupa aceea sa zambesti si sa spui ca soarele a rasarit pe drumul tau.De a-ti inlatura durerea emotionala iar in momentul in care tu termini de plans substantele nocive sunt eliberate iar pe fond emotional te simti mai bine.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

| alinutza_4400 a răspuns:

Nu este dovada de putere, in nici un caz., dar nici de lasitate. Poti fi puternic si sa fi si sensibil in acelasi timp si s ai si momente mai nasoala in care te "descarci"