| kaira17 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de ceva vreme. ne înțelegem foarte bine și ne placem reciproc, dar el se muta în alta tara în iulie. nu mai vine înapoi în România deloc. el a spus ca vrea sa profite de timpul rămas cu mine. ar trebui sa continuam asta pana la vara și dupa sa uitam unul de altul? sau sa o las balta de pe acum? ajutor!

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Hmm...
Sa profite.
Daca va intelegeati te lua cu el!

| kaira17 explică (pentru aditimus):

El are 19 ani, iar eu 17. el merge acolo la facultate, iar eu mai am 2 ani de liceu. nu am cum sa merg cu el

| PavelVladescu a răspuns:

E simplu, chit ca va despartiti acum, chit ca asteptati plecarea, durerea despartiti va fi, deci bucurati va unul de altul cat mai puteti si fi ti fericiti dupa, ca a fost o experienta frumoasa, dureros de frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profită de timpul rămas, continuă până la vară.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o lăsa baltă. Viața trebuie trăită zilnic, că alta nu mai ai, timpul nu se întoarce înapoi.

| aditimus a răspuns (pentru kaira17):

Liceu este acolo si unde merge el...

| Ana2920 a răspuns:

Păi dacă stau sa ma gândesc, daca va desparțiți atunci și nu acum ți-ar fi mult mai greu sa uiți de el și ai fi trista. Eu zic sa te desparți acum de el, deoarece în Iulie ti-ar fi mult mai greu sa treci peste. Scuza-ma dacă gresesc, pâna la urma tu decizi.