| Kitty a întrebat:

Voua va place sa compuneti poezii, citate ...despre natura, copilarie, dragoste? cel mai fian rasp primeste fundita:X

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Mie imi place sa citesc despre mistere si stiinta, de cand mi-a aratat tata spatiul si mi-a spus cam ce se afla dincolo de ele, vreau sa aflu mai multe, sa fiu mai aproape de Univers, imi place sa invat lucruri noi, dar problema e ca ma plictisesc repede si trebuie sa gasesc altceva care sa-mi placa, cum ar fi sa citesc si despre natura, ador natura si sunt impotriva violentei animalelor, sunt si ele fiinte ca si noi. Cat despre copilarie... aceea este cea mai frumoasa perioada a vietii si se nu intampla decat o data in viata, alta sansa nu mai ai (decat daca gasesti o lampa magica si iti pui dorinta sa fii din nou copilhee hee si e chiar placut, la inceput este atat de usor, mai ales la gradinita (cand toata ziua te joci, mai inveti cat fac 2+2, mananci si dormi) si da imi place sa compun lucruri.

36 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Am scris o poezie pentru o colega odata.De atunci nu am mai scris...nu cred ca ma pricepbig grin. Ii las pe cei pe care chiar ii pasioneazabig grin.
Totusi... ti`o scriu aicibig grin

De-ti vei uita colega
Cu care-ai invatat
Esti o nemernica
Si buna de-mpuscat.

Nu uita anii draguti
Intr-o scoala petrecuti
Mai ales tu nu uita
Ca am fost colega ta.

Cand va bate vantul
Prin camera goala
Sa-ti aduci aminte
De anii de scoala. big grin

| madalicious a răspuns:

Buna!

da sincer imi place sa scriu poezii. cele mai multe sunt de dragoste si daca postez una ma fac de rusinelaughing pentru ca le scriu foarte siropoase si cu anagramelove struck

| SweetCandy a răspuns:

Da imi place sa scriu poeziibig grin daca vrei iti si postez una aicibig grin
despre dragoste ce sa zic..."dragostea este cel mai frumos si sincer sentiment big grin

| ViVi a răspuns:

Mie imi place uite o poezie

cate stele sunt pe cer
cate frunze cad si pier
cate flori sunt pe campii
si cati struguri sunt in vii
laughing

vivi

| marsy a răspuns:

Imi place. mai des compun despre dragoste. sau depinde de stare sufleteasca care e la moment. E placut.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Eu sunt mai mult genul care intr-adevar e pasionata de temele acestea, dar mai mult scriu compuneri, ca niste dezbateri...despic firul in patru!

| Marry:X a răspuns:

Buna. Da, imi placehee hee de exemplu sa iti zic un citat fain compus de mine:,, viata e aidoma unei ploi de vara: vine cu picaturi mari si apoi incepe incet, incet sa se scurga una cate una, pana la ultima picaturahappy,, si altul fain:,, De ce imi mazgalesti in suflet sperante roz ale iubirii?big grin place nu:* Pa pa

| Kitty explică:

sigur, SweerCandy te rog posteaza o poezie de-a ta

| costyn162 a răspuns:

Ce pot spune...Mai compun din cand in cand dar versurile pe care le compun cred ca intr-un fel imi justifica starea de moment...Sa zicem ca nu as dori ca oricine sa-mi citeasca acele versuri... Poate nu sunt asa de talentat dar sunt versuri personale...Nu le fac pentru a face o impresie buna si pentru a ma descarca...

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Mai last-ntr-un pustiu
deaya stau acum si scryu
. dimineata pe racoare
ma gandesc si plang -n zare
plang mama de a tau dor
ce ma face calator
n-ay styut sa ma ty aproape
ay plecat, may dat la-o parte
oare te gandesty la mine?
ce greu mye fara tinesigh
mai lasat si ay plecat
ay plecat in lumea larga
si mereu suspyn cand dorm
si-my aduc amynte
ce frumos era inaynte.
imi spuneai ca ma iubesty
ca -n contynuare o sa ma cresty
nu may cred mama-n povesty
stiu ca nu ma may yubesty
dar-ti scryu ca sa-ntelegi
ca acum pentru mine
nimic nu e mai Sfant
ca o mama pe pamant!

e facuta pe momentoh go on

| Abcfunny a răspuns:

Da imi place foarte mult sa compun poezi de dragoste si de tristetesad
in general am inspiratie cand sunt suparata si incerc "sa ma descarc"intr-un fel.

by Milz

| putzulica a răspuns:

Cand nu am ce face da:X dar nu imi ies binehee hee

| Alissa193 a răspuns:

Imi place sa scriu poezii, in special de dragoste pentru ca sunt o fire romantica:
Cu gindul la tine
Deschid fereastra incet
Pe bolta zaresc luna
As vrea sa te string la piept
Si inima-mi bate intr-una.

Stelele pe cer licaresc
Sau cad pe pamint ca o ploaie
As vrea in ochi sa-ti citesc
Dar lacrimile curg siroaie.

Stiu ca luna e una
Si stiu ca si tu o privesti
Te vad in vis acum
La mine mereu te gindesti!

| OnlyHope a răspuns:

Si eu compun poezii...cand simt un sentimen puternic imi vine in gand ori un cantec, ori o poezie, si o dezvolt in versuri. N-am compus o poezie mai frumoasa ca cea pe care am scris-o cand am simtit cel mai puternic si dureros sentiment...nu vreau sa o postez, insa e bine sa scrii daca iti placewinking

| LiveInColour a răspuns:

Dua:X pentru ca renasc sentimentele in mine:X ma face sa iubesc persoana si mai mult... sa iubesc viata care e atat de importanta... amintirile vesnice renasc din iubire copii:X:XXlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De-as fi om si-n primavara,
As curge rauri peste asfintit,
Mi-ar curge picuri din privire,
Si smalt de vant in geana verde.
As tunde malul de nisip
As pune pripon peste zamislire
Si as crea doar maini si lauri de copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca da ...in plus natura te-a invatat sa zbori... te-a invatat ca totul e trecator ...copilaria sa speri si sa visezi sa traiesti la maxim sa construiesti vise care sa nu fie daramate de cosmaruri... dragostea este tot ceea ce simti este un sentiment puternic care te ajuta SA INVETI de la piatra cat trebuie sa spui ...sa inveti de la vultur cand ti-s umerii grei si du-te la furnica sa vezi povara ei. ...invata de la greier cand singur esti sa canti. ...invta de la luna sa nu te inspaimanti ...invata sa ai prieteni adevarati care sa nu fie ca niste pasari ...vin primavara si pleaca iarna ...sunt multe lucruri care trebuie spuse ...pentru ca lucrurile pe care nu le spui SE PIERD...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar de ce intrebi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar foarte tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da foarte mult pentru ca sunt interesante si frumoase. eu vA scriu una acumtonguerietenul cel bun
Ce e cu tine in drum

Ce te ajuta
In cea mai grea minuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Florile au inflori tpasarile iar au venit din nou pe cer straluceste soarele cel din poveste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place foarte mult sa scriu despre natura am scris cateva versuri aici dar nu despre natura:ma uit la tine, privesc in ochii tai, ce simti e evident, toata lumea are nevoi de ceva in care sa creada, spune-mi visele tale, ti le spun si eu, in inimile noastre ne vom uita si vom vedea toate culorile curcubeului.iti place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Plamadeala Ion, si imi place sa alcatuesc poezii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ne place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reatorul Tu esti Dumnezeu cel Sfantu,
Cel ce a creat pamantu,
La piept tu ne strangi.
Pe toti ne alinti,
Cerul l-ai facut din stele,
Luncile din floricele,
Oamenii din cantecele,
Sa ne bucuram de ele.